Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na

Pokazali, co Dorian zrobił z ich domami. Aż włos się jeży

20
Podziel się

Huragan Dorian sieje spustoszenie na Bahamach. Mieszkańcy pokazali, co żywioł zrobił z ich domami. Skutki uderzenia huraganu Dorian są przerażające.

huragan dorian bahamy
huragan dorian bahamy (East News, AP Photo/Tim Aylen)

Woda wlewa się ludziom do domów. Huragan doprowadził do powodzi, a ich skutki odczuwają teraz ci, którzy nie zdecydowali się na ewakuację. W sieci pojawiły się nagrania z ich domów.

W jednym z budynków pływają wszystkie meble. Jego mieszkaniec uciekł na schody, aby nagrać to, co się dzieje niżej. Zalany jest cały parter. Wszystko, co stało w tym pomieszczeniu, znalazło się pod wodą lub jest przez nią unoszone. Widać m.in. pływające fotele i kanapę.

Zalało między innymi dom ministra rolnictwa. Michael Pintard podzielił się nagraniem ze swojego domu. Na filmie widać, jak woda cały czas napiera na okna i próbuje wedrzeć się do środka.

Zobacz także: Zobacz też: Prosto w oko huraganu. Nagranie z kokpitu

To jest woda uderzająca o moje okno frontowe, które jest bardzo wysoko. Oczywiście dom jest już całkowicie zalany. A to okno w kuchni, też uderza o nie woda, a znajduje się ono jakieś sześć metrów nad ziemią – mówi minister rolnictwa.

Dorian dotarł do Bahamów w niedzielę. Zniszczył tam kilkanaście tysięcy domów i doprowadził do śmierci 8-letniego chłopca. Teraz huragan, którego kategorię obniżono z piątej na czwartą, zmierza w stronę USA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(20)
dorian
2 lata temu
Jest naprawdę niesfornym dzieckiem...
Ed
2 lata temu
Budują domy prawie na plaży a później zdziwieni.
onapos
2 lata temu
lepiej budowac z dykty..zeby nie bylo szkoda niz betonu co 5 lat...
Polak i obywa...
2 lata temu
Boże chroń Amerykę i Amerykanów.
Polak i obywa...
2 lata temu
Boże chroń Amerykę i Amerykanów.
Polak i obywa...
2 lata temu
Boże chroń Amerykę i Amerykanów.
Florian
2 lata temu
Zawsze były nazwy Emma, Emanuelle, albo inna zaraza damska, bo czepi się taka jak huragan i wymiecie chłopu całą kabzę, którą sobie zarobi... a obecnie jakiś Dorian
Gość
2 lata temu
Tam budowa domów to styl wigwamowy lub chata Indian brazylijskich. Są więc takie aby można było łatwo się przenosić z miejsca na miejsce żadna sensacja
jaaaj
2 lata temu
w mózgu masz dyktę!!
Oburzona
2 lata temu
do ciech: za twój wpis odnośnie TVN powinna ścigać Cię prokuratura
Turysta
2 lata temu
To nie domy, tylko szałasy. W Japonii buduje się domy albo z papieru, albo z betonu. Pierwsze zabierze huragan, a drugie przetrzymają i huragan i trzęsienie ziemi. Jaka konstrukcja, taka wytrzymałość. Równie dobrze można narzekać, że hulajnogą nie można dostać się na księżyc (satelitę ziemi, naszej planety).
rtrtr
2 lata temu
W HGTV pokazują bogatych Amerykanów, którzy kupują takie domy na Bahamach. Dom położony kilka metrów od plaży, 30-40 m od morza :(
Mara
2 lata temu
Woda nie wlała się do domów,tylko ocean przelał się z jednego brzegu wyspy na drugi.Współczuję wszystkim mieszkańcom , to ogrom tragedii.
gość
2 lata temu
A może by taki Dorian zamówić na Nowogrodzką ha ha ha
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić