Aldona Brauła
|
aktualizacja

Pół miliona złotych. Tyle będzie nas kosztował każdy nowy poseł

166 reakcji
0
0
166
Podziel się

Już niedługo dowiemy się, kto dostanie mandat do sejmu na kolejne 4 lata. Każdy poseł oprócz miejsca w parlamencie otrzyma także spore pieniądze.

Pół miliona złotych. Tyle będzie nas kosztował każdy nowy poseł
(East News, ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

Nowy poseł otrzyma na start 8016,70 zł uposażenia oraz 2505,20 zł nieopodatkowanej diety. Oczywiście co miesiąc. Ponadto każdy otrzymuje dodatkowe pieniądze na utrzymanie swojego biura i pracowników w wysokości około 11 tys. zł. Do tego trzeba również dodać nagrody i dodatki za każdą nadprogramową aktywność.

Posłowie od 2020 roku mogą także liczyć na podwyżkę diet o 6 proc. Oznacza to, że do podstawowego wynagrodzenia może sobie doliczyć około 600 zł.

Według szacunków na każdego parlamentarzystę, w ciągu najbliższych czterech lat, wydamy pół miliona złotych. Zawrotna suma, aż 48 milionów złotych zostanie przeznaczona na byłych posłów. Każdy otrzyma odprawę w wysokości trzymiesięcznego uposażenia czyli około 24 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

166
0
0
KOMENTARZE
(166)
jan
4 miesiące temu
Posłowie podwyżka 6%, a emeryt 3% Upss
Mi-Siu
4 miesiące temu
Jak twierdził J. Piłsudski, do polityki pchają się nieudacznicy, którym nic w życiu nie wychodzi, chcący wygodnie żyć na koszt innych. I miał, niestety, rację...
qmodo
4 miesiące temu
kiedy w końcu zlikwidują senat i zostawią 100 osłów!!!! kto to zrobi!!!????
porzadekMaf
4 miesiące temu
Dlaczego o ich zarobkach nie decyduje ich Pracodawca Naród, a decydują oni sami parlamentarzyści ( o swoich zarobkach.) O mich zarobkach decydują też politycy. Jenak o ich zarobkach ja nie decyduje.
Ikaka
4 miesiące temu
Przy umowie o pracę na czas określony nie ma odprawy, dlaczego posłowie dostają 3 miesięczną odprawę? Przecież zgodzili się na to, ze będą pracować na stanowisku posła od wyborów - do wyborów, a więc czas ściśle określony
Najnowsze komentarze (166)
gość
4 miesiące temu
Porządny obywatel najbardziej powinien się obawiać ludzi z pisu, którzy twierdzą, że porządny obywatel nie ma się czego obawiać"
jaś
4 miesiące temu
Już redaktorki wiedzą co i jak będzie. Już zaczyna się mącenie.
Masakra
4 miesiące temu
Tyle kasy na bezproduktywnych ludzi.
pik
4 miesiące temu
dajcie spokój z podwyżkami funt niedługo będzie 10 zl kosztował
1075
4 miesiące temu
NO TAK !!!!! POSŁOWIE CAŁEJ EUROPY PRACUJĄ ZA DARMOLA !!!! HAHAHAHAHA
gość
4 miesiące temu
jaka odprawa ma 4 lata i tyle a nie 4 lata i 3 miesiące odprawę to się w pracy dostaje a nie za funkcję społeczną
ale czasy
4 miesiące temu
gdzie my żyjemy? Tak było za komuny?
Kazik
4 miesiące temu
Najbardziej dziwi mnie odprawa - umawiają się na robotę na 4 lata i mają prawo do odprawy takiej samej jak ktoś kto przepracował 20 lat?
wsiowy
4 miesiące temu
a w kępnie pogonili jednego kłotasa
zez45
4 miesiące temu
Z jakiej okazji dla nich odprawy??? Po 45 latach pracy nie mam na reke na cale swoje utrzymanie ty6le co kazdy z nich otrzymuje tylko diety bez podatku. Wystarczy ze przez lata pracy placilem podatki i skladki wiec emerytura winna byc bez podatku Niech dla mnie nie zabieraja to nie bede chcial aby z laski cos dawali.
Goralik
4 miesiące temu
Najwyżej 5 posłów na województwo a senat zlikwidować
~~
4 miesiące temu
Za parę dni wrzucę kilka filmików z ukrytych kamer w komisjach ;) Niektóre z dźwiękiem, ale nie wszystkie z powodów słabej akustyki.
edek69
4 miesiące temu
Dobrze, że w poprzednich latach posłowie byli za darmo.
dzacasd
4 miesiące temu
teraz to dopiero będą latać po polsce i świecie z żonami, kochankami, na zakupy, po pampersy, Uposażenie to tylko kropla kasy. Szkoda czasu na pisanie.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić