Polak wypadł za burtę. Niemcy przerwali poszukiwania

Z pokładu promu Skania płynącego na trasie Szwecja - Polska wypadł mężczyzna. Poszukiwania trwały prawie całą noc, jednak skończyły się niepowodzeniem. Do zdarzenia doszło w pobliżu Świnoujścia.

Polak wypadł za burtę. Niemcy przerwali poszukiwania
(pl.wikipedia.org)

Mężczyzna wypadł za burtę 18 mil morskich od brzegu. Prom był wtedy na wodach niemieckich, dlatego to tamtejsze służby kierowały akcją poszukiwawczą - informuje rmf24.pl.

W poszukiwaniach brały udział jednostki ratunkowe z różnych krajów. Trzy niemieckie, jedna szwedzka i jedna polska. Do poszukiwań mężczyzny użyto także dwóch śmigłowców. Pomagały w nich także polskie promy.

Prawdopodobnie akcja nie zostanie wznowiona. Poszukiwania zostały zakończone w nocy. Na razie nieznana jest dokładna tożsamość mężczyzny.

W akcji poszukiwawczej brały udział: jednostka Służby Poszukiwania i Ratownictwa (SAR) oraz trzy polskie promy Skania, Wolin i Mazovia. Poszukiwania zakończono w nocy z czwartku na piątek o godzinie 3.30 - powiedział dla TVN 24 Jacek Szyszka, asystent inspektora operacyjnego Morskiego Pomocniczego Centrum Koordynacyjnego w Świnoujściu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić