o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

"Polakami powinna zająć się Polska". Narasta problem bezdomnych w Berlinie

61
Podziel się

Berlin ma dosyć bezdomnych z Polski i zapowiada deportacje. - Zjawisko przybiera na sile - mówi burmistrz dzielnicy Mitte Stephan von Dassel. W największym parku w Berlinie bezdomni zaczęli już rozbijać namioty.

75 proc. miejsc noclegowych zapełniają obcokrajowcy
75 proc. miejsc noclegowych zapełniają obcokrajowcy (PAP)
bEqHfFFN

- To Polska, a nie nasze miasto, powinna zatroszczyć się o swoich obywateli w potrzebie - mówi "Gazecie Wyborczej" burmistrz śródmieścia Berlina. Ponieważ w niemieckiej stolicy mnożą się skargi na bezdomnych Polaków, władze rozważają ich deportację.

W parku Tiergarten wciąż rosną skupiska namiotów. Wokół nich piętrzą się śmieci, śmierdzi fekaliami.

Gdy do akcji wkracza policja, bezdomni zwijają obozowisko ale nie znikają. Przenoszą się tylko w inne miejsce.

bEqHfFFP

Duża grupa bezdomnych to właśnie Polacy. Wedle nieoficjalnych danych może być ich 2 tys. Mówi się jednak, że to nawet co drugi bezdomny.

Agresja bezdomnych

Temat bezdomnych z Polski pojawia się regularnie w portalach informacyjnych. Zaczęli rozrabiać - pisze "Wyborcza". - Tu nie chodzi o śpiących na ławkach. Mamy do czynienia z agresywnymi żebrakami, którzy siedzą na schodach metra i obrzucają przechodniów wyzwiskami, gdy ci odmawiają im pieniędzy - tłumaczy burmistrz śródmieścia Berlina.

- Berlin nie może być eldorado dla wszystkich - dodaje.

bEqHfFFV

Policja będzie częściej sprawdzać dokumenty bezdomnym. Tych, którzy są w Berlinie dłużej niż 90 dnia, ma deportować. Dassel ma zamiar też ściągnąć z Polski streetworkerów do opieki nad rodakami.

Zobacz także: Zobacz także: Niezwykły bezdomny. Kocha polską literaturę, sam pisze wiersze i uczy się języków
bEqHfFGq
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(61)
xxx
3 lata temu
Praca dla nich jest w kraju, zobowiązania też powinni płacić, szczególnie alimenty. Jak nie pracują i nie płacą alimentów to powinni ich deportować.
do kora
3 lata temu
Polska ,to dziki kraj ----Polska dla Polaków, Niemcy dla Niemców i Polaków !!!! tak to ma być ?
Gość
4 lata temu
To Polska, a nie nasze miasto powinna się zająć tymi ludźmi. To w takim razie, kto powinien zająć się setkami tysięcy pałętających się po niemieckich ulicach arabów? Niemieckie miasta, czy ich państwa? Co za hipokryci! Niemcy są obrzydliwie obłudni, dlatego ich nie znoszę i za całokształt historyczny.
bEqHfFGr
Nikt
4 lata temu
A kto chce pisowca na swoim podworku.
Marek
4 lata temu
Wyborcy pisu uciekaja do berlina
basejump
4 lata temu
Ale osoby czytające te wiadomości są naiwni. Ciekawe czy ktokolwiek z was był w Berlinie. . . To nie jest prawda co piszą w "Wyborczej". Nie wierzycie zapytajcie znajomych, którzy tam mieszkają. Wszedłem tylko na pocztę a tam Takie wiadomości, aby prostaczki mieli o czym mówić. Bogaci ludzie nie czytają takich bzdur bo szkoda im na to czasu.
Tara
4 lata temu
Jezeli wola byc bezdomnymi u Szwabow,niz wrocic do Polski, nasze wladze powinny sie nad soba zadtanoeic
nikc
4 lata temu
większość Polaków ciężko pracuje na "kochanych sąsiadów", ale wytyka się tych co albo stracili pracę, albo zbłądzili; obozy koncentracyjne zawsze będą niemieckie...
Zsfirek
4 lata temu
Ciapate im ni przeszkadzaja Polscy i.owszem
kop
4 lata temu
my nie chcemy imigrantów , to inni nas też nie chcą
kjh
4 lata temu
Bardzo dobrze. Kazdy Kraj powinien zadbac o swojego obywatela. To z pewnoscia sa ci co tak wychwalaja jak to dobrze mieszka na Zachodzie.
O rly
4 lata temu
Ja się pytam - kiedy będzie ten mur na Odrze??? Trump swój pomału buduje, Węgrzy już mają, a my?
Ann
4 lata temu
Oczywiście, przecież nieroby isl*mscy są lepsi. Poza tym w Germanist ekhem tzn. Niemczech Polacy nie są uznawani za mniejszość, tylko za niewoln*ków
bEqHfFGj
tolerancja
4 lata temu
To prawda. Widziałam bezdomnych, awanturujących się Polaków przed dworcem głównym w Berlinie. Można ich spotkać w całym Berlinie. Przeklinają po polsku, więc są rozpoznawalni. Pijani. Wstyd się przyznać do nich. Na pewno nie ma tu mowy o jakimkolwiek rasizmie. Niemcy są z pewnością najbardziej tolerancyjnym państwem w Europie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić