Bartosz Nowak| 
aktualizacja 

Przez Facebooka jesteśmy nieszczęśliwi

5

W te święta wystrzegajcie się mediów społecznościowych. Widok doskonałych rodzin, pięknych choinek i drogich prezentów może wprawić was w wisielczy humor - alarmują naukowcy.

Przez Facebooka jesteśmy nieszczęśliwi
(Shutterstock.com)

Przeglądanie Facebooka może mieć negatywny wpływ na nastrój. Nadmierne korzystanie z social mediów obniża nasze zadowolenie z życia i wyzwala niezdrowe emocje, w których przoduje zazdrość. Dzieje się tak głównie wtedy, kiedy przeglądamy zdjęcia i posty, nie wchodząc z użytkownikami w interakcje w sieci - informuje "BBC".

Powodem tego są "nierealistyczne społeczne porównania". Do takich wniosków doszli naukowcy z Uniwersytetu Kopenhaskiego, którzy przebadali ponad 1300 uczestników, głównie kobiet. Większość przyznała, że nie mogą przestać korzystać z Facebooka, chociaż sprawia on, że czują się gorzej.

Zdecydowanie bardziej pozytywnym doświadczeniem dla użytkowników było komentowanie postów czy rozmowy w sieci. Naukowcy sugerują jednak, że najlepszym środkiem na poprawę humoru będzie całkowite odcięcie się od mediów społecznościowych na tydzień.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić