aktualizacja 

Przyniósł do szkoły najostrzejszą papryczkę świata. 5 dzieci w szpitalu

27

Papryczki chili to nie przelewki, o czym przekonał się każdy, kto spróbował tych nieco ostrzejszych odmian. Przekonali się o tym również uczniowie jednej z amerykańskich szkół w Ohio. 40 z nich spróbowało najostrzejszej papryczkę świata. Wszyscy zachorowali, a pięcioro z nich wylądowało w szpitalu.

Przyniósł do szkoły najostrzejszą papryczkę świata. 5 dzieci w szpitalu
(Pixabay.com)

W porze lunchu dzieci nagle zaczęły się źle czuć. Po zjedzeniu papryczki, którą jeden z uczniów przyniósł do szkoły, ok. 40 z nich zaczęło się pocić, dostało wysypki, plam na skórze, a z oczu zaczęły lecieć im łzy. Pięciu skończyło w szpitalu. Jeden z nich miał problemy ze wzrokiem, a dwóch wymiotowało.

Szybka reakcja służb medycznych pozwoliła opanować sytuację. Leczenie w szpitalu konieczne jest, jeśli dziecko ma reakcje alergiczne, astmę lub ostre olejki miały kontakt z oczami. W innych przypadkach wystarczą domowe środki takie jak zobojętniające kwasy związki (np. mleko) oraz woda z mydłem.

Zidentyfikowano ucznia, który przyniósł papryczkę do szkoły. Nie wiadomo jednak, czy poniesie jakieś konsekwencje - informuje metro.co.uk. Zidentyfikowano również papryczkę. Należy do odmiany Naga Jolokia, ale znana jest również jako "Ghost Pepper". Ma ponad milion jednostek w skali Scoville'a.

Autor: Bartosz Nowak

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić