Radosław Opas
Radosław Opas| 

Radny z Radomia miał znęcać się nad żoną. Sąd uchylił wyrok Jarosławowi R.

97

Postępowanie prowadzone w sprawie radomskiego radnego i aktora Jarosława R. zostało umorzone. Sąd Okręgowy w Radomiu zdecydował się też na uchylenie wyroku skazującego go za znęcanie się nad żoną.

Radny z Radomia miał znęcać się nad żoną. Sąd uchylił wyrok Jarosławowi R.
(PAP, Piotr Polak)

O nowym wyroku poinformował sam Jarosław R. Decyzją sądu drugiej instancji apelacja złożona przez aktora Teatru Powszechnego w Radomiu została rozpatrzona pozytywnie, a wyrok z 18 czerwca został uchylony. Orzeczenie jest prawomocne.

W uzasadnieniu Sąd Okręgowy dowodził, że intencje strony skarżącej mają wyłączny związek z toczącą się sprawą rozwodową. Podobnie jak poprzednio, także teraz nie mogę pisać o szczegółach ze względu na dobro bliskich mi osób – przekazuje Jarosław R. w swoim oświadczeniu.

”Znikoma szkodliwość społeczna czynu” – tak brzmi uzasadnienie umorzenia postępowania w sprawie Jarosława R. Według informacji „Gazety Wyborczej” sędzia Dariusz Pietruszka stwierdził, że zachowanie aktora było skutkiem ”specyficznej sytuacji w związku”.

Sprawa aktora ciągnie się już od kilku lat. W 2017 roku prokuratura oskarżała go, że na przestrzeni 7 lat miał znęcać się fizycznie i psychicznie nad żoną. Został jednak wtedy po raz pierwszy uniewinniony, po czym prokuratura złożyła apelację. W czerwcu 2019 roku Sąd Rejonowy wydał wyrok stwierdzający, że radomski radny jest winny stawianych mu zarzutów. Skazany miał zapłacić kare 2 tys. zł grzywny oraz 3 tys. zł nawiązki dla oskarżycielki. Mężczyzna nigdy nie przyznawał się czynów, o które się go oskarża.

Nie ma tu nic do komentowania. Jeden sąd już stwierdził, że jestem całkowicie niewinny. Żona złożyła 10 pism, w których przeprasza sąd i mnie, że ją poniosło w wyniku emocji po naszym rozstaniu – mówił w rozmowie z radomską Gazetą Wyborczą Jarosław R.

Decyzja sądu nie przeszła bez echa. Decyzję sądu skomentował zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel, który opublikował na swoim profilu na Twitterze wpis zawierający uzasadnienie wyroku.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić