o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|
aktualizacja

Radny z Radomia miał znęcać się nad żoną. Sąd uchylił wyrok Jarosławowi R.

77
Podziel się

Postępowanie prowadzone w sprawie radomskiego radnego i aktora Jarosława R. zostało umorzone. Sąd Okręgowy w Radomiu zdecydował się też na uchylenie wyroku skazującego go za znęcanie się nad żoną.

Radny z Radomia miał znęcać się nad żoną. Sąd uchylił wyrok Jarosławowi R.
(PAP, Piotr Polak)
bDICeYiJ

O nowym wyroku poinformował sam Jarosław R. Decyzją sądu drugiej instancji apelacja złożona przez aktora Teatru Powszechnego w Radomiu została rozpatrzona pozytywnie, a wyrok z 18 czerwca został uchylony. Orzeczenie jest prawomocne.

W uzasadnieniu Sąd Okręgowy dowodził, że intencje strony skarżącej mają wyłączny związek z toczącą się sprawą rozwodową. Podobnie jak poprzednio, także teraz nie mogę pisać o szczegółach ze względu na dobro bliskich mi osób – przekazuje Jarosław R. w swoim oświadczeniu.

”Znikoma szkodliwość społeczna czynu” – tak brzmi uzasadnienie umorzenia postępowania w sprawie Jarosława R. Według informacji „Gazety Wyborczej” sędzia Dariusz Pietruszka stwierdził, że zachowanie aktora było skutkiem ”specyficznej sytuacji w związku”.

bDICeYiL

Sprawa aktora ciągnie się już od kilku lat. W 2017 roku prokuratura oskarżała go, że na przestrzeni 7 lat miał znęcać się fizycznie i psychicznie nad żoną. Został jednak wtedy po raz pierwszy uniewinniony, po czym prokuratura złożyła apelację. W czerwcu 2019 roku Sąd Rejonowy wydał wyrok stwierdzający, że radomski radny jest winny stawianych mu zarzutów. Skazany miał zapłacić kare 2 tys. zł grzywny oraz 3 tys. zł nawiązki dla oskarżycielki. Mężczyzna nigdy nie przyznawał się czynów, o które się go oskarża.

Nie ma tu nic do komentowania. Jeden sąd już stwierdził, że jestem całkowicie niewinny. Żona złożyła 10 pism, w których przeprasza sąd i mnie, że ją poniosło w wyniku emocji po naszym rozstaniu – mówił w rozmowie z radomską Gazetą Wyborczą Jarosław R.

Decyzja sądu nie przeszła bez echa. Decyzję sądu skomentował zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel, który opublikował na swoim profilu na Twitterze wpis zawierający uzasadnienie wyroku.

bDICeYiR
bDICeYjm
KOMENTARZE
(77)
spayk
rok temu
później zabije i też się nie przyzna do winy.
kac
rok temu
Fogiel zapomniał dopisać: I po to właśnie zmieniliśmy sądy!!!!
edd
rok temu
czyli popełnił czyn ale o znikomej szkodliwości.... znęcanie się nad żoną to faktycznie niska szkodliwość dla ogółu społeczeństwa... co innego twierdzi żona jako jednostka... PiSoLandia w rozkwicie
bDICeYjn
obiektywny
rok temu
czyżby szanowny pan radny należał do tych co są równi wobec prawa ?
emeryt
rok temu
brak słów o Polskich sądach. Prywata i tylko prywata
Najnowsze komentarze (77)
selena
rok temu
Jak sąd może tłumaczyć jego zachowanie spowodowane szczególną sytuacją ??? To jaka to szczególna sytuacja pozwalająca na znęcanie się fizyczne bądź psychiczne nad kimkolwiek ??? Ale mamy "PRAWO"...
Nowy
rok temu
Sądy w Polsce to fikcja, czas na wprowadzenie regorystycznych ustaw które by usuwały przestępców w togach z sądów.
ławnik
rok temu
ja wychodząc z sali rozpraw w radomskim sądzie nie zdążyłem zamknąć drzwi kiedy odwróciłem się zauważyłem jak sędzina pochyla się do oskarżonego i jego adwokata zpytaniem,,i co robimy?,,No i wydała salomonowy wyrok,,winny ale nie ukarany,,
JR
rok temu
W Teksasie do dzisiaj funkcjonuje stare prawo, że można bić żonę kijem, pod warunkiem, że kij nie jest grubszy od kciuka...
czech
rok temu
Radom i wszechno jasne.
ojoj
rok temu
radom + pis. Stan umysłu nie do ogarniecia
kumple
rok temu
pisowski sąd w akcj to jest prawda
bodzio
rok temu
No cóż "sąd"bicie żony uważa za normę w małżeństwie ponieważ to samo robi u siebie w domu.Kasta tak ma.Zero empatii i przyzwoitości/ale widać to po ich dzieciach co to paradują z tęczowymi flagami i nie wiedzą kim są/.
bDICeYjf
maks
rok temu
Jeśli dobrze rozumiem, wg sędziego Pietruszki bicie żony to czyn o niskiej szkodliwości, zwłaszcza jak to robi działacz słusznej opcji i powiernik chrześcijańskiej oraz narodowej tradycji. Ciekawe czy sędzia byłby równie wyrozumiały w przypadku pobicia jego partnera/partnerki ?
mysz
rok temu
Z orzeczenia sądu można wyciągnąć oczywisty wniosek - zonę można nałomotać, bo to przeciez czyn o niskiej szkodliwości społecznej . PiS ma prawo do dumy !!!
Eva Savicka
rok temu
i za to kocham Numana He he
kolo
rok temu
Neumann miał racje nieważne że jesteś winny ważne że jesteś w PO.
mnbv
rok temu
To jest nadzwyczajna kasta!!!Do zwolnienia.
Portier z Żol...
rok temu
Był u proboszcza w parafii u spowiedzi i dał sporo na tace, a potem z zaświadczeniem od proboszcza że był u spowiedzi był na wizycie w PiS-ie u prezesa Kaczyńskiego gdzie dostał rozgrzeszenie za okres miniony. Teraz może od nowa oszukiwać, kraść i robić przekręty pod patronatem Prezesa PiS-u.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić