Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Paweł Rzepa
|

Robisz to zawodowo? Zobacz, co ci grozi

0
Podziel się

Naukowcy opracowali ranking profesji, które prowadzą do zdziwaczenia pracowników.

Robisz to zawodowo? Zobacz, co ci grozi
(flickr.com, OakleyOriginals)
bETChQBN

Klauni, wypychacze zwierząt, właściciele sex shopów - te zawody są w czołówce. W zestawieniu najbardziej przerażających profesji na świecie nie brakuje innych, wydawałoby się bardzo standardowych. Do zestawienia zawodów, które są na tyle specyficzne, że wywołują później zdziwaczenie, zaliczono również m.in. prowadzenie taksówek. Zagrożeni są pracownicy ochrony, pisarze, osoby duchowne. Kontrowersje budzą także osoby zajmujące się zawodowo organizacją pogrzebów oraz codziennym sprzątaniem.

Naukowcy zwracają uwagę na dwa aspekty analizy. Po pierwsze - to zawody, które w powszechnym odczuciu społecznym uznaje się za dziwne. Po drugie - same prowadzą do specyficznego życia ludzi w przyszłości.

Wykazują nienormatywne zachowania - piszą autorzy raportu.

bETChQBP

Co zdarza się osobom wykonującym te profesje? Bywa, że zagrażają innym osobom. Mogą być zafascynowani śmiercią, a więc potencjalnie bardziej narażeni na zachowania antyspołeczne. Miewają też nietypowe upodobania seksualne - zauważa "The Independent".

To pierwsze tego typu badanie na świecie. Przeprowadził je zespół naukowców z Knox College w stanie Illinois. Analizę przeprowadzono na reprezentatywnej grupie 1,3 tys. osób.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bETChQCq
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić