o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Rosja. Aleksiej Nawalny zatrzymany przez policję w Moskwie

49
Podziel się

W czwartek policja aresztowała jednego z liderów rosyjskiej opozycji Aleksieja Nawalnego. Działacz polityczny został zatrzymany podczas nalotu na siedzibę jego Fundacji Walki z Korupcją (FBK) w stolicy Rosji. Tego samego dnia Aleksiej Nawalny został wypuszczony na wolność.

Rosja. Aleksiej Nawalny zatrzymany przez policję w Moskwie
(Sputnik Russia/East News, Valeriy Melnikov)
bDRNiJcl

O aresztowaniu Aleksieja Nawalnego poinformowała rzeczniczka fundacji Kira Jarmysz. Kobieta przekazała, że policjanci przeszukali biuro lidera rosyjskiej opozycji. Stwierdziła, że zachowywali się agresywnie.

Aleksiej został siłą zatrzymany i wyprowadzony. Nie stawiał oporu. Prawnicy wciąż są w siedzibie FBK, trwają tam przeszukiwania - pisała na Twitterze w czwartek rano czasu polskiego Kira Jarmysz.

Wkrótce opozycjonista został wypuszczony na wolność. Nalot na jego biuro miał być związany z odmową usunięcia nagrania, które dotyczyło ukrytego majątku premiera Rosji Dmitrija Miedwiediewa. W 2017 r. sąd nakazał Nawalnemu usunąć film po tym, jak biznesmen i jeden z najbogatszych ludzi w Rosji Aliszer Usmanow złożył pozew.
,
Aleksiej Nawalny sądzi, że dzień, w którym przeprowadzono nalot na jego biuro nie był przypadkowy. Wyjaśnił, że w czwartek na jego internetowym kanale miał pojawić się program, który jest krytyczny wobec władz.

bDRNiJcn

Zobacz także: Odtajniono dokumenty KGB o Putinie

Fundacja Nawalnego specjalizuje się w publikowaniu doniesień o rzekomej korupcji rosyjskich urzędników państwowych. Jest przedmiotem osobnego śledztwa dotyczącego domniemanego prania pieniędzy. Jak podała agencja Reutera, do nalotu na fundację doszło dzień po tym, jak Nawalny powiedział, że przymusowe wcielenie jednego z jego sojuszników do odległej bazy lotniczej w Arktyce oznacza porwanie i nielegalne więzienie.

bDRNiJct

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDRNiJcO
KOMENTARZE
(49)
Palmel
rok temu
a ilu się stawi za nim 1000, 5000 a w Moskwie mieszka 15 mln ile to jest zer po przecinku
antyklerykał
rok temu
/Operacja „QRHELPFUL”, czyli 40 mln dolarów dla „Solidarności” /... W 1982 roku prezydent Ronald Reagan podpisał dokument, który dał początek operacji „QRHELPFUL”. CIA była niewidzialną ręką, która latami wspomagała „Solidarność” - zdradza Seth G. Jones* - autor pierwszej poświęconej tym działaniom książki pt. „A Covert Action”. W pierwszej połowie lat 80. CIA zaczęła wykorzystywać długie sieci pośredników do przesyłania „Solidarności” odpowiednich materiałów i urządzeń – zdradza Seth G. Jones w książce pt. „A Covert Action” (ang. tajna operacja) Przesyłki dla „Solidarności” wędrowały przez wiele rąk – tak, aby nie udało się ustalić ich pochodzenia. Całkowity koszt operacji wyniósł około 40 milionów dzisiejszych dolarów. Publikacja oparta jest m.in. na dokumentach z archiwów CIA i została zatwierdzona przez amerykański wywiad...………..więcej w artykule /Operacja „QRHELPFUL”, czyli 40 mln dolarów dla „Solidarności” /
Lump
rok temu
Dlaczego władze się z nim certolą. On powinien śnieg topić na Syberii. W myślicie, że jak dacie złodzieja, aby rozwalił Rosję to będzie się polskich polityków słuchał? Wejdzie prędzej niż wam się wydaje. Na miejscu władz facet powinien już nie być.
bDRNiJcP
jolcyn
rok temu
spałowac i puscic.aby zapmietal
alfa
rok temu
Coraz więcej artykułów szkalujacych Rosję i Putina w coraz mniej polskich mediach.Czyżby to był wstęp do realnej i rzeczywistej już prowokacji polityczno-militarnej z terenu Polski przeciwko Rosji ?.
Najnowsze komentarze (49)
czepialski
rok temu
za głupotę trzeba płacić, oni tam za Putina, my tutaj za innego karakana...
Demokracja
rok temu
Wystarczy tylko poczekać aż Kaczka powyłącza wszelkie systemy demokratyczne i będziemy mieli podobnie.
CIA
rok temu
Ciekawe kto płaci temu pożal się Boże opozycjonaliscie ?
elektryk
rok temu
polscy politycy plują na ROSSIJA a węgla kupili za miliard $$$$,polskie elektrownie by paliły trociny
santos
rok temu
To nie lider opozycji tylko agent CIA
Zatrzymali
rok temu
niewłaściwego lidera oPOzycji.
hehe
rok temu
Fundacja Nawalnego specjalizuje się w publikowaniu doniesień o rzekomej korupcji rosyjskich urzędników państwowych.jakie rzekome?90 procent urzednikow jest skorumpowana nietylko w rosji
Hunter
rok temu
Jeśli Rosja miałaby być normalnym krajem to tylko dzięki Nawalnemu. Putin na emeryturę.
bDRNiJcH
zmięknie?
rok temu
Pokazali mu narzędzia tortur i wypuścili.
Marian
rok temu
Ludzie zobaczcie jak mieszka Hanna Suchowska. Pałac Sieniawa. Tak mieszka jerozolimskia szlachta za nasze pieniądze.
Magdalena
rok temu
Szkoda chłopa. Czeka go taki sam los jak Annę Politkowską, Aleksandra Litwinienko, Natalię Estemirową, Borysa Bieriezowskiego, Borysa Niemcowa i wielu innych. Pewnie popełni samobójstwo poprzez strzał w tył głowy albo w plecy.
ruskie onuce
rok temu
Nawalny jest jednym z niewielu w Rosji, a że to opozycja to putinowi nie pasuje... putin wielu już wymordował, tak jak jego poprzednicy.
Lenin
rok temu
Rosja To Była Raczej Za Cara Teraz To Raczej Dzicz
Lenin
rok temu
Jaka To Rosja , Raczej Dzicz
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić