Wróć na
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Netanjahu o Putinie: "Izrael i Rosja byłyby w stanie wojny"

73
Podziel się

Premier Izraela zdecydował się ujawnić treść swojej rozmowy z Władimirem Putinem. Binjamin Netanjahu zrobił to w trakcie jednego z nielicznych wywiadów. Okazało się, że obu liderów łączą szczególne relacje. Rozmowa odbywała się w wyjątkowych okolicznościach.

Netanjahu o Putinie: "Izrael i Rosja byłyby w stanie wojny"
(East News, AP POOL/Associated Press)
bDabiaDF

Ostatnie miesiące są szczególnie trudne dla Binjamina Netanjahu. Premier Izraela został oskarżony o nadużycia władzy i łapówkarstwo. Prawdopodobnie właśnie dlatego zdecydował się zrobić wyjątek i przyjąć zaproszenie na wywiad dla Army Radio .

Netanjahu otrzymał m.in. pytania o stan relacji izraelsko-rosyjskich. Wówczas premier Izraela przyznał, że dokłada wszelkich starań, by utrzymać dobre kontakty z państwem Władimira Putina.

Sam prezydent Rosji przyznał, że tylko dzięki Netanjahu między ich państwami panuje pokój. Szczególnie że ze względu na napiętą sytuację międzynarodową obaj liderzy są zmuszeni spotykać się co kilka miesięcy.

bDabiaDH

Zobacz też: Odtajniono dokumenty KGB o Putinie

Premier ujawnił, że czterokrotnie omal nie doszło do katastrof lotniczych. Mogły mieć one miejsce na terenie Syrii. Ponieważ tamtejsza przestrzeń lotnicza należy do wyjątkowo zatłoczonych, wiele raz trasy samolotów rosyjskich i izraelskich się krzyżowały. Na szczęście ostatecznie obywało się bez wypadków.

Putin powiedział mi, że gdyby nie nasze relacje, moglibyśmy znaleźć się w trakcie starcia wojskowego… Tylko dlatego, że spotykamy się co kilka miesięcy, udało się tego uniknąć. [...] Czterokrotnie zbliżaliśmy się do kolizji – nasze samoloty w zatłoczonej przestrzeni powietrznej Syrii prawie zderzyły się z samolotami rosyjskimi – oświadczył Binjamin Netanjahu w wywiadzie dla Army Radio.

Nie mogło zabraknąć także pytań o ciążące na premierze zarzuty. Jednak jak informuje "The Times of Israel", Binjamin Netanjahu starał się uniknąć odpowiedzi, czy zamierza skorzystać z rządowego immunitetu. Przeciwko Netanjahu toczą się obecnie trzy sprawy.

bDabiaDN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDabiaEi
KOMENTARZE
(73)
Adam
9 miesięcy temu
Putin sobie z niego jaja robi współpracując ściśle z Iranem. Ich ścieżki muszą się skrzyżować prędzej czy później.
abwera
9 miesięcy temu
gdy syjonista mówie o pokoju, tzn że gotowy jest do wojny
hipis
9 miesięcy temu
Co w przestrzeni Syryjskiej robią obce samoloty??
bDabiaEj
mixa
9 miesięcy temu
Zydom w ani jedno słowo wierzyc nie wolno. Natanjahu szczególnie.
O to idzie !
9 miesięcy temu
Israel Singer, sekretarz generalny Światowego Kongresu Żydów powiedział: "Ponad trzy miliony Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie pozwolimy (…) Będą słyszeli o tym od nas tak długo, jak Polska będzie istnieć. Jeżeli Polska nie spełni roszczeń Żydów, będzie „publicznie atakowana i upokarzana” na forum międzynarodowym."
Najnowsze komentarze (73)
Darcow
9 miesięcy temu
mamy zbyt dumna historii zeby o niej nie pamietac
Darcow
9 miesięcy temu
nie ładnie kasowć czyjąś wypowiedz pozdrawiam o2 możecie kasowac historii naszej nie zamażecie
adam
9 miesięcy temu
eheheh syjonistyczny belkot udajacego semite premiera poliniakow wie dobrze ze hajby cos za wysoko podskoczyl putin zaraz bygo naprostowal tylo poliniaki wierza w takie brednie
Reinhard H
9 miesięcy temu
juden kaputt
Adam.
9 miesięcy temu
Czy już wszystkich żydów popędzili z Rosji.Natanjachu się podlizuje , jak zwykle żydzi.
assassin
9 miesięcy temu
Wojna!!!
assassin
9 miesięcy temu
...Oby była wojna między nimi.
assassin
9 miesięcy temu
Oby była między Izraelem a Rosją wojna...
bDabiaEb
WIELKA POLSKA
9 miesięcy temu
Kraje o podobnych osiągnięciach. Oba kraje napadają na sąsiadów i twierdzą że to ich terytorium pomimo że rezolucja ONZ takich praktyk zabrania.
Kaszub
9 miesięcy temu
Należałoby znieść z powierzchni ziemi okupanta ziemi Palestyńskiej !!!!!!
Benek
9 miesięcy temu
Dwóch gości którzy w przyszłości bedą oskarżeni o ludobójstwo. I niech się już pomału do tego przygotowują.
Seba
9 miesięcy temu
I szydy naprawdę wierzą, że nataniahu uratował ich od wojny z Rosją? To ja też bezczelnie kłamiąc twierdzę,że uratowałem ziemian przed najazdem ufoludkow. Wyrazy wdzięczności po szydowsku na konto
Bogdan
9 miesięcy temu
Czyli w skrócie: Znowu jesteśmy coś winni Narodowi Wybranemu.
J23
9 miesięcy temu
Putin to nie jest zwykły polityk jak np. Tusk.Putin to były szef KGB , a Tusk tylko zwykły "Oskar" w Stasi. Jego dyplomacja i kunszt negocjacji są niebywałe. Dlatego możni tego świata powinni mieć to na uwadze i nie sugerować sie opiniami byle kogo.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić