Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Netanjahu o Putinie: "Izrael i Rosja byłyby w stanie wojny"

208 reakcji
13
122
73
Podziel się

Premier Izraela zdecydował się ujawnić treść swojej rozmowy z Władimirem Putinem. Binjamin Netanjahu zrobił to w trakcie jednego z nielicznych wywiadów. Okazało się, że obu liderów łączą szczególne relacje. Rozmowa odbywała się w wyjątkowych okolicznościach.

Netanjahu o Putinie: "Izrael i Rosja byłyby w stanie wojny"
(East News, AP POOL/Associated Press)

Ostatnie miesiące są szczególnie trudne dla Binjamina Netanjahu. Premier Izraela został oskarżony o nadużycia władzy i łapówkarstwo. Prawdopodobnie właśnie dlatego zdecydował się zrobić wyjątek i przyjąć zaproszenie na wywiad dla Army Radio .

Netanjahu otrzymał m.in. pytania o stan relacji izraelsko-rosyjskich. Wówczas premier Izraela przyznał, że dokłada wszelkich starań, by utrzymać dobre kontakty z państwem Władimira Putina.

Sam prezydent Rosji przyznał, że tylko dzięki Netanjahu między ich państwami panuje pokój. Szczególnie że ze względu na napiętą sytuację międzynarodową obaj liderzy są zmuszeni spotykać się co kilka miesięcy.

Premier ujawnił, że czterokrotnie omal nie doszło do katastrof lotniczych. Mogły mieć one miejsce na terenie Syrii. Ponieważ tamtejsza przestrzeń lotnicza należy do wyjątkowo zatłoczonych, wiele raz trasy samolotów rosyjskich i izraelskich się krzyżowały. Na szczęście ostatecznie obywało się bez wypadków.

Putin powiedział mi, że gdyby nie nasze relacje, moglibyśmy znaleźć się w trakcie starcia wojskowego… Tylko dlatego, że spotykamy się co kilka miesięcy, udało się tego uniknąć. [...] Czterokrotnie zbliżaliśmy się do kolizji – nasze samoloty w zatłoczonej przestrzeni powietrznej Syrii prawie zderzyły się z samolotami rosyjskimi – oświadczył Binjamin Netanjahu w wywiadzie dla Army Radio.

Nie mogło zabraknąć także pytań o ciążące na premierze zarzuty. Jednak jak informuje "The Times of Israel", Binjamin Netanjahu starał się uniknąć odpowiedzi, czy zamierza skorzystać z rządowego immunitetu. Przeciwko Netanjahu toczą się obecnie trzy sprawy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

73
13
122
KOMENTARZE
(73)
Adam
miesiąc temu
Putin sobie z niego jaja robi współpracując ściśle z Iranem. Ich ścieżki muszą się skrzyżować prędzej czy później.
abwera
miesiąc temu
gdy syjonista mówie o pokoju, tzn że gotowy jest do wojny
hipis
miesiąc temu
Co w przestrzeni Syryjskiej robią obce samoloty??
mixa
miesiąc temu
Zydom w ani jedno słowo wierzyc nie wolno. Natanjahu szczególnie.
O to idzie !
miesiąc temu
Israel Singer, sekretarz generalny Światowego Kongresu Żydów powiedział: "Ponad trzy miliony Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie pozwolimy (…) Będą słyszeli o tym od nas tak długo, jak Polska będzie istnieć. Jeżeli Polska nie spełni roszczeń Żydów, będzie „publicznie atakowana i upokarzana” na forum międzynarodowym."
Najnowsze komentarze (73)
Darcow
miesiąc temu
mamy zbyt dumna historii zeby o niej nie pamietac
Darcow
miesiąc temu
nie ładnie kasowć czyjąś wypowiedz pozdrawiam o2 możecie kasowac historii naszej nie zamażecie
adam
miesiąc temu
eheheh syjonistyczny belkot udajacego semite premiera poliniakow wie dobrze ze hajby cos za wysoko podskoczyl putin zaraz bygo naprostowal tylo poliniaki wierza w takie brednie
Reinhard H
miesiąc temu
juden kaputt
Adam.
miesiąc temu
Czy już wszystkich żydów popędzili z Rosji.Natanjachu się podlizuje , jak zwykle żydzi.
assassin
miesiąc temu
Wojna!!!
assassin
miesiąc temu
...Oby była wojna między nimi.
assassin
miesiąc temu
Oby była między Izraelem a Rosją wojna...
WIELKA POLSKA
miesiąc temu
Kraje o podobnych osiągnięciach. Oba kraje napadają na sąsiadów i twierdzą że to ich terytorium pomimo że rezolucja ONZ takich praktyk zabrania.
Kaszub
miesiąc temu
Należałoby znieść z powierzchni ziemi okupanta ziemi Palestyńskiej !!!!!!
Benek
miesiąc temu
Dwóch gości którzy w przyszłości bedą oskarżeni o ludobójstwo. I niech się już pomału do tego przygotowują.
Seba
miesiąc temu
I szydy naprawdę wierzą, że nataniahu uratował ich od wojny z Rosją? To ja też bezczelnie kłamiąc twierdzę,że uratowałem ziemian przed najazdem ufoludkow. Wyrazy wdzięczności po szydowsku na konto
Bogdan
miesiąc temu
Czyli w skrócie: Znowu jesteśmy coś winni Narodowi Wybranemu.
J23
miesiąc temu
Putin to nie jest zwykły polityk jak np. Tusk.Putin to były szef KGB , a Tusk tylko zwykły "Oskar" w Stasi. Jego dyplomacja i kunszt negocjacji są niebywałe. Dlatego możni tego świata powinni mieć to na uwadze i nie sugerować sie opiniami byle kogo.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić