aktualizacja 

Rosja rozpoczęła budowę okrętów wojennych na Krymie

20

Ministerstwo Obrony Rosji poinformowało, że w krymskiej stoczni w Teodozji niedługo rozpocznie się budowa pierwszej korwety rakietowej z całej serii okrętów nowej generacji.

Rosja rozpoczęła budowę okrętów wojennych na Krymie
(Wikimedia Commons CC BY-SA, Serwis prasowy Zachodniego Okręgu Wojskowego)

*Nowa korweta to super okręt. *Ma być przede wszystkim bardziej zwrotna. Statek będzie mógł wykonywać misje w strefach przybrzeżnych. Na jego wyposażeniu mają znaleźć się wyrzutnie rakiet "Kalibr" i "Oniks". Dzięki temu super okręt będzie mógł atakować inne maszyny, łodzie podwodne i cele naziemne, oddalone nawet o 2,5 tysiąca kilometrów. Jego wyporność to 800 ton, a maksymalna prędkość - ponad 30 węzłów.

Okręt nowej generacji będzie się nazywał "Sztorm". Zostanie zbudowany zgodnie z "Projektem 22800", w ramach którego powstały już pierwsze korwety nazwane "Uragan" i "Tajfun". Tamte nowe "zabawki" Rosjan zbudowano w stoczni Pella w Sankt Petersburgu. Oczekuje się, że dołączą do marynarki na przełomie 2017 i 2018 roku - informuje sputniknews.com.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

*Rosja wydaje coraz więcej na marynarkę. * Nowe jednostki mają być kierowane głównie do patrolowania rejonów arktycznych i Morza Czarnego. Coraz częściej można je spotkać w rejonach Morza Śródziemnego, który, zdaniem wielu ekspertów, będzie kolejnym celem rosyjskiej ekspansji - informuje TVP Info.

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Autor: Arkadiusz Puz

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić