Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka08.11.18 (19:09)

Rosja. Żołnierze mają zakaz robienia selfie

Nowe ustawodawstwo zabrania rosyjskim żołnierzom dzielenia się informacjami zarówno o nich samych, jak i innych członkach armii w Internecie i mediach.
East News

*Posłowie Dumy Państwowej, czyli niższej izby parlamentu, zagłosowali za projektem ustawy zaproponowanej przez rosyjski rząd. * Ustawa ta zakazuje udostępniania zdjęć, filmów, danych geolokacyjnych i wszelkich innych informacji pochodzących od wojska - podaje telewizja RT.

*Od teraz żołnierze, którzy zamieszczą takie dane będą podlegać sankcjom dyscyplinarnym od dowódców. * Zarówno żołnierze poborowi, jak i kontraktowi, nie mogą ujawniać swojej przynależności do jednostek, ani ich rozmieszczenia. Zakaz ten nie ma jednak zastosowania do osób już zwolnionych ze służby wojskowej oraz żon rosyjskich żołnierzy, które mogą korzystać z mediów społecznościowych według własnego upodobania.

REKLAMA

Według rządu, ustawa ma na celu zapobieganie kształtowania stronniczych opinii na temat polityki państwa. W uzasadnieniu jest informacja o tym, że służby specjalne innych państw oraz organizacje terrorystyczne są bardzo zainteresowane działaniami rosyjskich sił zbrojnych m.in. w Syrii. Dane udostępniane przez żołnierzy online mogą być wykorzystywane do wywierania presji psychologicznej i informacyjnej na Rosję i jej wojsko - tłmaczą twórcy ustawy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zobacz także: Manewry NATO. Największe od czasów zimnej wojny

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij