Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Rosja. Żołnierze mają zakaz robienia selfie

95
Podziel się:

Nowe ustawodawstwo zabrania rosyjskim żołnierzom dzielenia się informacjami zarówno o nich samych, jak i innych członkach armii w Internecie i mediach.

Rosja. Żołnierze mają zakaz robienia selfie
(East News)

*Posłowie Dumy Państwowej, czyli niższej izby parlamentu, zagłosowali za projektem ustawy zaproponowanej przez rosyjski rząd. * Ustawa ta zakazuje udostępniania zdjęć, filmów, danych geolokacyjnych i wszelkich innych informacji pochodzących od wojska - podaje telewizja RT.

*Od teraz żołnierze, którzy zamieszczą takie dane będą podlegać sankcjom dyscyplinarnym od dowódców. * Zarówno żołnierze poborowi, jak i kontraktowi, nie mogą ujawniać swojej przynależności do jednostek, ani ich rozmieszczenia. Zakaz ten nie ma jednak zastosowania do osób już zwolnionych ze służby wojskowej oraz żon rosyjskich żołnierzy, które mogą korzystać z mediów społecznościowych według własnego upodobania.

Według rządu, ustawa ma na celu zapobieganie kształtowania stronniczych opinii na temat polityki państwa. W uzasadnieniu jest informacja o tym, że służby specjalne innych państw oraz organizacje terrorystyczne są bardzo zainteresowane działaniami rosyjskich sił zbrojnych m.in. w Syrii. Dane udostępniane przez żołnierzy online mogą być wykorzystywane do wywierania presji psychologicznej i informacyjnej na Rosję i jej wojsko - tłmaczą twórcy ustawy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Manewry NATO. Największe od czasów zimnej wojny
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(95)
Olo585
4 lata temu
To jest bardzo dobra inicjatywa. Z metadanych ze zdjęcia można pobrać współrzędne geolokalizacyjne, które możgo posłużyć do naprowadzania rakiet czy na bazę wojskową, czy inne ważne strategicznie cele. Żołnierz nieświadomie może narazić całą bazę wojskową na niebezpieczeństwo. Taka inicjatywa szybko zacznie się pojawiać również w innych krajach.
maro
4 lata temu
I słusznie...
Wew
4 lata temu
Chcą zakazać pokazywania przez żołnierzy bestialstwa jakiemu sa poddawani przez kadrę.Boli ich wolny przekaz informacji.
zx
4 lata temu
To pewnie po ostatnich ekhm.. przypadkowych, zatruciach nowiczokiem
dedfe
4 lata temu
A co to niby za wojsko? Zapijaczeni polanalfabeci na przerdzewialym zlomie :)))
gorzelnia naj...
4 lata temu
Zakaz picia samogonu i jego pochodnych.To dopiero byloby cos.
c
4 lata temu
rosja zniknie tak jak niemcy
Wa-wa
4 lata temu
Tak trzymać Rosjo.Dobry przykład dla innych.
kapitan
4 lata temu
Bardzo dobrze bo wojsko to nie pokaz mody.
<,,<,,,
4 lata temu
selfi z nad przepasci...
sg ds
4 lata temu
w Polsce pamieta na naszej klasie wszyscy wstawialisobie zdjecia pozdrawiam kolegów z Koszalina i Elkę.
specjalista
4 lata temu
a co w tym dziwnego,tajemnica musi być bo można dużo się dowiedzieć o przeciwniku ,jak ktoś tego nie kuma to gimbaza jak nic
toni
4 lata temu
Słusznie wojsko do czegoś zobowiązuje to są żołnierze a nie pajace
mm
4 lata temu
Pewnie chodzi i to, że jak rosyjska władza wyśle szweja w mundurze polowym bez oznak na Ukrainę lub do innego kraju to będą mogli się go wyprzeć.Jak w internecie będzie chodziła jego fotka w mundurze rosyjskiego sołdata to będzie problem.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić