Natalia Bogucka| 

Rosja. Żołnierze mają zakaz robienia selfie

110

Nowe ustawodawstwo zabrania rosyjskim żołnierzom dzielenia się informacjami zarówno o nich samych, jak i innych członkach armii w Internecie i mediach.

Rosja. Żołnierze mają zakaz robienia selfie
(East News)

*Posłowie Dumy Państwowej, czyli niższej izby parlamentu, zagłosowali za projektem ustawy zaproponowanej przez rosyjski rząd. * Ustawa ta zakazuje udostępniania zdjęć, filmów, danych geolokacyjnych i wszelkich innych informacji pochodzących od wojska - podaje telewizja RT.

*Od teraz żołnierze, którzy zamieszczą takie dane będą podlegać sankcjom dyscyplinarnym od dowódców. * Zarówno żołnierze poborowi, jak i kontraktowi, nie mogą ujawniać swojej przynależności do jednostek, ani ich rozmieszczenia. Zakaz ten nie ma jednak zastosowania do osób już zwolnionych ze służby wojskowej oraz żon rosyjskich żołnierzy, które mogą korzystać z mediów społecznościowych według własnego upodobania.

Według rządu, ustawa ma na celu zapobieganie kształtowania stronniczych opinii na temat polityki państwa. W uzasadnieniu jest informacja o tym, że służby specjalne innych państw oraz organizacje terrorystyczne są bardzo zainteresowane działaniami rosyjskich sił zbrojnych m.in. w Syrii. Dane udostępniane przez żołnierzy online mogą być wykorzystywane do wywierania presji psychologicznej i informacyjnej na Rosję i jej wojsko - tłmaczą twórcy ustawy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Manewry NATO. Największe od czasów zimnej wojny
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić