Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Piotr Kalsztyn
|

Rosjanie udaremnili zamach ISIS. Terroryści chcieli wysadzić się w Nowy Rok

24
Podziel się:

Rosyjskie służby bezpieczeństwa (FSB) pochwaliły się, że powstrzymały planowany atak.

Rosjanie udaremnili zamach ISIS. Terroryści chcieli wysadzić się w Nowy Rok
(Wikimedia Commons CC BY-SA, Andrey Stenin)

Do zamachów miało dojść podczas obchodów noworocznych oraz w czasie kampanii wyborczej. Terroryści planowali m.in. zamachy samobójcze. Zdaniem rosyjskich władz zagrożenie terrorystyczne w kraju jest bardzo wysokie, ponieważ członkowie Państwa Islamskiego wracają z Syrii do swoich macierzystych krajów.

Wyeliminowaliśmy grupę terrorystyczną, skonfiskowaliśmy bomby i zniszczyliśmy broń palną oraz amunicję znalezioną w ich laboratorium - powiedział Aleksander Bortnikow, szef FSB, cytowany przez serwis Russia Today.

Aresztowano trzech obywateli państw środkowoazjatyckich. W trakcie operacji agenci FSB przechwycili dwa karabiny typu AK-47. Skonfiskowano również dwie bomby domowej roboty oraz liczne materiały wybuchowe.

Zobacz także: Zobacz także: Wszystkie wojny USA

*Służby bezpieczeństwa chwalą się skutecznością. *W tym roku "zneutralizowano” 78 bojowników ISIS w Rosji. Ponadto zatrzymano ponad 1000 osób podejrzanych o terroryzm. 17,5 tysiąca obcokrajowców, którzy zdaniem FSB mogą być niebezpieczni, dostało zakaz wjazdu na teren Rosji.

*Rosjanie powstrzymali w tym roku ponad 60 incydentów związanych z terroryzmem. *18 z nich miało być zamachami. Bortnikow mówi również, że wiele międzynarodowych organizacji terrorystycznych próbowało stworzyć swoje bazy w kilku regionach Rosji.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(24)
Rudi
3 lata temu
Zawsze będę Rosjan i Rosję szanował i poważał. Trzeba trochę poznać ich historię aby mieć jakieś zdanie a nie pisać bzdury.
afrykaner
5 lata temu
powinni ich zawieźc do tajgi i niech się wysadzają.
wania
5 lata temu
Ameryka przegrała w Syrii teraz będzie sie mścić ze nie zlikwidowali Asata i swoich najemników wyśle do zemsty na Rosję.
antekzory
5 lata temu
na świecie powinna wejść w życie doktryna Stalina nie byłoby terrorystów islamistow i,t,d,byłyby zbiorowe mogiły
emeryt1
5 lata temu
Cymbał jesteś i tyle ha ha ha ha.
bbvb
5 lata temu
nabic na patyk i strzalac na sylvka
ulik
5 lata temu
27-letni Marokańczyk ubiegający się o azyl, uciekł w październiku ze szpitala psychiatrycznego w niemieckim Alzey. Popełnił ponad 50 przestępstw w okresie zaledwie 14 miesięcy i wciąż jest na wolności. Marokańczyk Hicham B. próbował ubiegać się o azyl w kilku europejskich krajach. Próbował już swojego szczęścia w Finlandii, Francji i Danii pod fałszywymi tożsamościami. Gdy odkrywano jego kłamstwa, przenosił się do innego kraju i powtarzał ten sam proceder – informuje niemiecki nadawca publiczny Südwestrundfunk (SWR). Ostatecznie, po popełnieniu ponad 50 przestępstw, w tym napaści na tle seksualnym, a nawet zaatakowaniu funkcjonariuszy policji i zastraszeniu innych osób ubiegających się o azyl, Hicham B. został aresztowany i umieszczony w areszcie w Ingelheim. Nie pozostał tam długo, ponieważ został przeniesiony do szpitala psychiatrycznego po próbie podpalenia się w celi więziennej. Według relacji współwięźniów, Hicham B. wolałby się zabić niż wyjechać z Niemiec, i że zabije również
freed,.
5 lata temu
a na zachodzie - "Odmowa azylu w Szwecji nie oznacza deportacji, zawsze można się odwołać od decyzji przedstawiając sfabrykowany życiorys np. niezłomnego opozycjonisty. Wystarczy zapłacić kilka tysięcy euro. Handel fałszywymi życiorysami ujawnili dziennikarze śledczy szwedzkiego radia. Trafili na strony internetowe i osoby prywatne, które trudnią się w tworzeniu fałszywych życiorysów pozwalających na uzyskanie azylu w Szwecji, klientów nie brakuje, zapotrzebowanie jest ogromne. Pewien Irańczyk podzielił się tymi informacjami z szwedzkimi dziennikarzami. Mężczyźnie po odmowie azylu, udało się zostać niezłomnym opozycjonistą. Zakupił bloga krytycznego wobec rządu w Iranie. Mężczyzna odwołał się od niekorzystnej decyzji szwedzkiego urzędu migracyjnego i otrzymał pozwolenie na pobyt. „Uchodźcy” w takim przypadku, muszą liczyć się z wydatkiem kilku tysięcy euro."
ki
5 lata temu
W Wielkiej Brytanii muzułmańska kandydatka na radną z Partii Pracy musiała przeprosić za serię postów w internecie, w których twierdziła m.in. że nie ma czegoś takiego jak ISIS.
sss
5 lata temu
FSB kolegi ryżego żydo-prusaka PO mordzie smoleńskim
znam ich
5 lata temu
to dlatego wojska amerykanskie wywozily helikopterami "dobrych terrorystow" i ISIS z oblezenia syryjskiego, zeby jeszcze dac im "ostatnie zadanie"
Przyzwoitość ...
5 lata temu
Całym sercem z Rosja i rosyjskim narodem!!!
Precz z terro...
5 lata temu
Powinni teraz wyjaśnić kto stoi za tymi terrorystami, kto ich szkoli, instruuje, finansuje i ochrania...
r9rj
5 lata temu
Rosja jest jedynym krajem który chce i który skutecznie potrafi walczyć z wszelkim dziadostwem stworzonym przez USA i w ten sposób ocala świat.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić