Olga Wilk| 

Ryanair rozdziela rodziny. Skarga w Parlamencie UE

50

Hiszpańskie biuro ochrony konsumentów skierowało sprawę do Parlamentu UE po tym, jak wpłynęło do niego "mnóstwo zażaleń od podróżnych".

Ryanair rozdziela rodziny. Skarga w Parlamencie UE
(iStock.com)

Wielu klientów skarżyło się na to, że musieli siadać na miejscach z dala od pozostałych członków rodziny. Zdaniem biura, takie postępowanie to dowód na "łamanie praw konsumentów". Politykę "przymusowego" sadzania pasażerów na przypadkowych fotelach rzecznik organizacji nazywa natomiast "wymówką".

Rodzina, która nie chce zostać rozdzielona, musi uiścić dodatkową opłatę. To właśnie na to najbardziej narzekają klienci Ryanaira. Skargę do Parlamentu zgłoszono w marcu. Teraz biuro zostało powiadomione, ze organ UE pochyli się nad sprawą - informuje portal thinkspain.com.

Linie lotnicze wypierają się stosowania tego typu praktyk. "Ryanair stosuje klarowną politykę rozlokowywania rodzin z dziećmi poniżej 12. roku życia. Jedno z rodziców musi zarezerwować miejsce za równowartość 12 zł. Ze rezerwację foteli dla dzieci nie trzeba płacić" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz też: Hofman do Petru: wykończyły nas tanie linie lotnicze
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić