Krzysztof Narewski| 

Rzucił bekonem w muzułmankę. Pójdzie siedzieć

443

9,5 miesiąca spędzi w więzieniu 36-letni Alex Chivers. Oprócz tego czeka go 12-miesięczny dozór, jeśli uda mu się wyjść przedterminowo.

Rzucił bekonem w muzułmankę. Pójdzie siedzieć
(Wikimedia Commons CC BY)

*Mężczyzna przyznał się do winy. *Potwierdził, że zrobił to celowo i na podłożu rasistowskim. Sąd wziął też pod uwagę to, że 36-latek specjalnie przygotował się do ataku. Wcześniej poszedł do sklepu po bekon i założył kask motocyklowy oraz gogle narciarskie, żeby nie zostać rozpoznanym. Później rzucił mięsem w dziewczynę idącą z mamą. Krzyknął też "dziw*o ISIS, zasługujesz na to".

*Brytyjczyk poniekąd sam ukręcił na siebie bat. *Poprosił swojego kolegę, żeby ten nagrał całe zdarzenie. Ten nie odmówił i finalnie film stał się koronnym dowodem na wykroczenie mężczyzny.

Nagranie trafiło na policję. Ta upubliczniła je, aby pokazać, że problemy rasizmu i ksenofobii są jak najbardziej realne. Możecie je zobaczyć poniżej:

*Mężczyzna trafi do więzienia na łącznie 38 tygodni. *Wymierzoną karę sąd podzielił na dwie części. 26 tygodni za napaść i 12 za naruszenie porządku publicznego. Do tego skazany musi zapłacić 115 funtów grzywny (ok. 560 zł).

*To już nie pierwszy raz, kiedy ktoś używa bekonu, aby obrazić muzułmanów. *W 2016 roku za kratki trafił mężczyzna, który zostawił kanapki z bekonem przy wejściu do meczetu w Bristolu. W połowie odsiadki strażnicy znaleźli go martwego w celi.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić