REKLAMA
Odświeżone 10 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla05.07.19 (12:12)

Samolot boeing 737 zarył w ziemię. Zablokował ogromne lotnisko

Po wypadku Boeinga 737 odwołano lub przekierowano setki lotów. Samolot zjechał z pasa startowego w poniedziałek i utknął w błocie na płycie portu lotniczego w Bombaju (Mumbaju). Dopiero w piątek udało się go przesunąć.
DIVYAKANT SOLANKI / PAP/EPA

Boeing 737 blokował pas startowy przez kilka dni. W poniedziałek przed północą samolot indyjskich linii SpiceJet utknął w błocie otaczającym pas startowy na lotnisku Króla Śiwadźiego w Bombaju (Mumbaju). Boeing 737 zaraz po lądowaniu zjechał z pasa i utknął około 30 metrów od utwardzonej powierzchni - informuje "The Times of India".

Dopiero w piątek udało się usunąć maszynę. Przez ten czas odwołano lub przekierowano na inne lotniska setki lotów. Boeing został przesunięty, ale blokowany przez tyle czasu pas startowy jeszcze nie może być używany. Lotnisko na razie korzysta tylko z jednego.

REKLAMA

Nie wiadomo, kiedy zostanie ponownie oddany do użytku. To może zająć trochę czasu - przyznaje rzeczniczka portu lotniczego w rozmowie z agencją Reuters.

DIVYAKANT SOLANKI / PAP/EPA

Wszystko z powodu fatalnej pogody. Nie tylko drugie co do wielkości lotnisko w Indiach ucierpiało z powodu tegorocznych wyjątkowo silnych deszczów monsunowych. Miasto doświadczyło największych 24-godzinnych opadów od 14 lat.

*30 osób straciło życie w wypadkach w całym Bombaju. * Z tego powodu oraz zakłóceń ruchu kolejowego i lotniczego zamknięto szkoły i urzędy. Władze apelują do mieszkańców, by nie wychodzili z domów, jeśli nie jest to absolutnie konieczne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz też: Klęska ekologiczna w Europie? "Takie sceny widzieliśmy w filmach science-fiction"

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij