Beata Kruk| 
aktualizacja 

"Świnka Peppa" będzie halal. Powstanie kreskówka dla muzułmańskich dzieci

14

Australijscy imamowie zaapelowali o stworzenie "muzułmańskiej alternatywy" dla znanego brytyjskiego serialu rysunkowego dla najmłodszych.

"Świnka Peppa" będzie halal. Powstanie kreskówka dla muzułmańskich dzieci
(Youtube.com)

Plany stworzenia kreskówki ogłosiło już studio One4Kids, produkujące programy dla dzieci. Wcześniej jednak firma musi zebrać kwotę w wysokości 20 tysięcy australijskich dolarów, czyli ponad 62 tysięcy złotych, niezbędną do wyprodukowania programu - informuje "Independent".

Głównym założeniem będzie pokazanie dzieciom, jak wygląda życie praktykującego muzułmanina oraz porządnego obywatela - zadeklarowało studio One4Kids w oficjalnym oświadczeniu.

Czołowy imam Australii podkreślił, że oglądanie kreskówek przez dzieci jest "nieuniknione". Jednocześnie Sheik Shady Alsuleiman wezwał do tworzenia takich programów dla najmłodszych, które przekazywałyby widzom wartości islamu. W opublikowanym w mediach społecznościowych przemówieniu stwierdził, że dzieci powinny oglądać programy, z których mogą czerpać korzyści o charakterze edukacyjnym.

Musimy wspierać takie inicjatywy i sprawić, by produkowano jak najwięcej kreskówek, które zapewnią najmłodszym wiedzę o islamie - dodał.

Muzułmanie stanowią w Australii około 2,2 procent populacji. Są czwartą po chrześcijanach, ateistach i buddystach grupą religijną na Antypodach.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić