o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Beata Kruk
|
aktualizacja

"Świnka Peppa" będzie halal. Powstanie kreskówka dla muzułmańskich dzieci

10
Podziel się

Australijscy imamowie zaapelowali o stworzenie "muzułmańskiej alternatywy" dla znanego brytyjskiego serialu rysunkowego dla najmłodszych.

"Świnka Peppa" będzie halal. Powstanie kreskówka dla muzułmańskich dzieci
(Youtube.com)
bECTZGpx

Plany stworzenia kreskówki ogłosiło już studio One4Kids, produkujące programy dla dzieci. Wcześniej jednak firma musi zebrać kwotę w wysokości 20 tysięcy australijskich dolarów, czyli ponad 62 tysięcy złotych, niezbędną do wyprodukowania programu - informuje "Independent".

Głównym założeniem będzie pokazanie dzieciom, jak wygląda życie praktykującego muzułmanina oraz porządnego obywatela - zadeklarowało studio One4Kids w oficjalnym oświadczeniu.

Czołowy imam Australii podkreślił, że oglądanie kreskówek przez dzieci jest "nieuniknione". Jednocześnie Sheik Shady Alsuleiman wezwał do tworzenia takich programów dla najmłodszych, które przekazywałyby widzom wartości islamu. W opublikowanym w mediach społecznościowych przemówieniu stwierdził, że dzieci powinny oglądać programy, z których mogą czerpać korzyści o charakterze edukacyjnym.

bECTZGpz

Musimy wspierać takie inicjatywy i sprawić, by produkowano jak najwięcej kreskówek, które zapewnią najmłodszym wiedzę o islamie - dodał.

Muzułmanie stanowią w Australii około 2,2 procent populacji. Są czwartą po chrześcijanach, ateistach i buddystach grupą religijną na Antypodach.

bECTZGpF

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bECTZGqa
KOMENTARZE
(10)
Limciu
5 lata temu
https://www.youtube.com/watch?v=jOtt5BBjTE8 Ahmed & Salim
Otaku
5 lata temu
To ja proponuje pokazywanie dzieciom filmików ISIS by pokazać JAK OKRUTNY jest Islam! Śmierć Allaha, niech żyją parówki!
janosik2
5 lata temu
kózka Peppa
bECTZGqb
smerfy
5 lata temu
co za debile i zdrajcy
asa
5 lata temu
świnia dla muslimów???? świat się kończy!!!!!
gorg
5 lata temu
swinka halal bedzie pollegala na tym ze na koncu zarzna ja halal, o ile wczesniej jej nie wywala. bedzie swinka bez swinki czyli klasyka dla muslinow
fhsjsk
5 lata temu
niech do photoshopuja burke, to nikt nie zauwazy ze to swinia.
anita
5 lata temu
swinka ma promowac Islam?????? czy bedzie mowila dzieciom ktora czesc jej ciala jest najsmaczniejsza na obiadek???
GGG
5 lata temu
Przecież mają już taką bajkę dla muzułmanów, nazywa się Burka avenger (serio) jest na youtube. Ubaw po pachy.
helmutcool
5 lata temu
mam pytanie,czym rozni sie zwykla swinka od swinki halal?oczywiscie ta z kreskowki.jak ja mozna odroznic wizualnie. poza tym problem jest nieco szerszy-jesli maja to byc filmy aniomowane o zabarwieniu religijnym,to stworzmy tez animacje dla chrzescijan,buddystow,luteranow,kalwinistow itd.i emitujmy je na kanalach tematycznych.telewija publiczna jest z zalozenia swiecka
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić