Szydło u Orbana. Mogła się spodziewać takiego przyjęcia

74

Głównym tematem rozmów Beaty Szydło i Viktora Orbana było wzmocnienie współpracy między dwoma krajami. Szefowie rządów zwrócili uwagę na kryzys imigracyjny. "Trzeba nieść pomoc humanitarną i rozwiązywać problem tam, gdzie jest jego źródło" - powiedziała premier Szydło.

Szydło u Orbana. Mogła się spodziewać takiego przyjęcia
(East News, Mateusz Jagielski)

Szefowie rządu Polski i Węgier spotkali się w Budapeszcie. Oba kraje liczą na zacieśnienie współpracy zarówno gospodarczej, jak i politycznej. Rozmowa Szydło z Orbanem dotyczyła także wspólnej realizacji projektów oraz bezpieczeństwa energetycznego.

Oczywiście spotykaliśmy się już wcześniej z panem premierem w Brukseli i w Pradze, ale po raz pierwszy mogliśmy dzisiaj porozmawiać o sprawach Polski i Węgier. Polska liczy, że współpraca gospodarcza i polityczna z węgierskimi braćmi, będzie się coraz bardziej zacieśniała – zaznaczyła polska premier.

Szef węgierskiego rządu nie stronił od pochlebstw. Polska premier usłyszała wiele ciepłych słów.

Ta wizyta ma wielkie znaczenie, ponieważ od sukcesu naszego regionu, Europy Środkowo-Wschodniej, zależy sukces całej Europy. Wizytę premier Szydło w Budapeszcie doceniam i oceniam bardzo wysoko – podkreślił Viktor Orban.

Premier Szydło zdradziła także, że rozmawiano o ewentualnym wyjściu Wielkiej Brytanii z UE.

To są tematy, które w najbliższym czasie będziemy omawiali w UE i jest naszą zdecydowaną wolą, aby Grupa Wyszehradzka, w skład której wchodzą przecież Węgry i Polska, miała tutaj swoje stanowisko. Zostanie ono wypracowane na najbliższym spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej - mówiła w Budapeszcie.

Premier Polski odniosła się także, do kryzysu imigracyjnego. Jej zdaniem najważniejszym celem Unii jest wzmocnienie strefy Schengen, oraz niesienie pomocy uchodźcom poza granicami Europy. Kryzys powinien być rozwiązany u źródła.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić