Wróć na
Dagmara Smykla
|

Tajemnica Kazimierza Pułaskiego rozwiązana? Sensacyjne wnioski

423
Podziel się

Naukowcy z Georgia Southern University twierdzą, że rozwiązali zagadkę bohatera walk o niepodległość Polski i Stanów Zjednoczonych.

Tajemnica Kazimierza Pułaskiego rozwiązana? Sensacyjne wnioski
(Getty Images)
bCHvjYid

Uważają, że generał biologicznie był kobietą. Premiera dokumentu "America’s Hidden Stories: The General Was Female?" odbędzie się 8 kwietnia na Smithsonian Channel. Naukowcy z Georgia Southern University przedstawiają w nich argumenty przemawiające za tezą, jakoby Kazimierz Pułaski urodził się jako kobieta ze znacznym nadmiarem hormonów męskich.

Mają o tym świadczyć cechy szkieletu i wyniki badań DNA. Naukowców bardzo zdziwiły "kobieca" miednica oraz szczęka. Dalsze badania miały wykazać, że osoba pochowana w trumnie z napisem "Brygadier general Casimir Pulaski" cierpiała na wrodzony przerost nadnerczy. To schorzenie, przez które organizm kobiety wydziela nadmierną ilość hormonów męskich.

To właściwie jedyne wyjaśnienie tej kombinacji cech, którą widzimy - powiedziała "Chicago Tribune" Virginia Hutton Estabrook z Georgia Southern University.

bCHvjYif

Zwłoki znaleziono dopiero w 1996 r. Naukowcy przez lata nie byli pewni, czy generał został pochowany w morzu, czy też ciało pogrzebano w nieoznakowanym grobie w Savannah. Dopiero w 1996 r. ekshumowano szczątki znajdujące się pod pomnikiem Pułaskiego w Savannah. Po latach badań uznano je za zwłoki polskiego generała i uroczyście pochowano w 2005 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz też: Statek wikingów. Georadar ujawnił tajemnicę sprzed 1000 lat

bCHvjYiG
KOMENTARZE
(423)
lolko
rok temu
Przecież Kopernik też była kobietą......
hammer
rok temu
czyli pułaski tez była kobietą! jak kopernik!
ewa
rok temu
Skoro nie ma absolutnej pewności, że szczątki należą do Pułaskiego, to po co robić sensację? Należałoby najpierw zweryfikować DNA pochodzące od żyjących rodowców, a potem prowadzić dalsze badania. A tak, to takie typowa amerykańskie robienie tematu.
bCHvjYiH
grubybmw
rok temu
Statua Wolności to z kolei FACET...
Siostra femin...
rok temu
Siostry z Archeo na pewno to potwierdzą
Najnowsze komentarze (423)
jg
11 miesięcy temu
kompletna bzdura i autokreacja pseudonaukowców. Znaleźli sobie jakąś trumnę, ogłosili bez badań, że to Pułaski, a następnie zrobili go kobietą. Ciekawe, czy to samo odważyli by się zrobić np. z Mahometem...
american gene...
rok temu
kobiety są "bardzo mądre" - wysyłają frubą kasę "amerykańskim generałom", których widziały tylko na insta - kobiety to "mega mądre" stworzenia
Ffeghji
rok temu
Bke
Pkytkie to
rok temu
Jak zwykle stwierdzenia z d. Moze jak znalezli cialo to porownali dna z probkami od dentysty. I robia szum. Bez sensu
aj
rok temu
a jakie ma to znaczenie w kontekście jego dokonań??
alfred
rok temu
A ciekawe kim jest Biedroń
Ino chwilka
rok temu
Zaraz PiS się wyprze Puławskiego :))))))
Hmmmm
rok temu
Polska Joanna Darc ?
bCHvjYiz
Usa
rok temu
Nikt nie jest doskonały :)
TO NIE ŻART
rok temu
JAN KOCHANOWSKI TO NAPRAWDĘ BYŁA JANINA.
WARKA
rok temu
Polska strefą wolną od LGBT. Tak orzekła panująca nam PARTIA.
agnes
rok temu
miał wąsy więc nie był kobietą zresztą w tamtych czasach nie zostałby ochrzczony jako mężczyna gdyby nie miał narządow męskich nie wiadomo gdzie są jego szczątki
Cos tam
rok temu
I hanna Grodzka tez kobieta natomiast ruza thun cos tam wyglada na faceta kaczynski na trola a zona komorowskiego to tyl tira ....
kat
rok temu
Znów ten Gender, wszędzie wyłazi !!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić