aktualizacja 

Tak polscy narodowcy uczą dziecko nienawiści

46
Podziel się:

Stowarzyszenie Narodowa Rumia zamieściło w sieci filmik, na którym kilkuletni chłopiec skanduje antysemickie teksty pod adresem "Gazety Wyborczej".

Tak polscy narodowcy uczą dziecko nienawiści
(Facebook.com)

Ja i moi kumple wypowiadamy wojnę, zakłamanym świniom z "Gazety Wyborczej". Panie Redaktorze, czy pan jest świadomy, to koniec waszej żydokomuny! - można usłyszeć z ust kilkulatka.

Nagranie obejrzeć można tutaj.

Powyższy tekst to fragment piosenki "Wyborcza". Autorem utworu jest wrocławska grupa Obłęd, która jest mocno związana z polską sceną nacjonalistyczną. Jej liderem jest Wojciech Czerwiński, gitarzysta rozwiązanej w 2005 roku grupy Konkwista 88, która znajduje się na liście Anti-Defamation League wymieniającej zespoły wykonujące "muzykę nienawiści".

Legalne stowarzyszenie narodowców opublikowało wideo na swoim Facebooku. "Nasz Jaś (Stowarzyszenie Narodowa Rumia - sekcja przedszkolna)" - głosił opis okraszony uśmiechniętą buźką. O tym, że twórcy filmu, najprawdopodobniej ojcu dziecka, podoba się zachowanie kilkulatka, świadczy krótki komentarz na końcu. Można usłyszeć tam pochwałę: "super".

Filmem zainteresowało się wiele organizacji potępiających propagowanie antysemityzmu. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych - pozarządowa organizacja informuje, że zamierza wysłać film do prokuratury wraz zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa.

Nagranie z chłopcem wywołało burzę w sieci. Choć większość osób potępia mieszanie dzieci do polityki i krytykuje bezmyślność rodziców, pojawiły się też głosy z drugiej strony, oburzone, że "ograniczana jest wolność słowa". "Tak trzymaj Jasiu, jesteś przyszłością narodu" - gratulowali narodowcy.

Autor: Tomasz Wiślicki

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić