o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Ten kraj twierdzi, że pokonał koronawirusa. "Wygraliśmy tę bitwę"

115
Podziel się

Jacinda Ardern, premier Nowej Zelandii, oświadczyła, że koronawirus w jej kraju został "obecnie wyeliminowany". Od wtorku rozluźnione zostaną niektóre ograniczenia.

Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern
Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern (Getty Images)
bDnFMscB

Na konferencji prasowej premier Jacinda Ardern powiedziała, że w ciągu ostatnich kilku dni stwierdzono jedynie pojedyncze przypadki zakażenia. Podkreśliła, że koronawirus w Nowej Zelandii został "obecnie wyeliminowany". Zaznaczyła jednak, że kraj musi pozostać czujny i liczyć się z tym, że nadal będą nowe przypadki.

Wygraliśmy tę bitwę - powiedziała premier.

Nowa Zelandia zgłosiła w poniedziałek jeden nowy przypadek koronawirusa, cztery "prawdopodobne przypadki" i jeden zgon. Łącznie w kraju stwierdzono 1469 zakażeń i 19 ofiar śmiertelnych.

bDnFMscD

Dyrektor generalny ds. zdrowia Ashley Bloomfield powiedział, że niewielka liczba nowych przypadków "daje nam pewność, że osiągnęliśmy cel eliminacji". Ostrzegł, że nie oznacza to, iż nie będzie nowych zakażeń, ale że udało się opanować sytuację.

Nowa Zelandia wprowadziła jedne z najbardziej rygorystycznych ograniczeń w podróżowaniu i działalności na początku pandemii, gdy w kraju było zaledwie kilkadziesiąt przypadków. Od wtorku zostanie wznowiona opieka zdrowotna, edukacja i działalność niektórych firm. Większość ludzi nadal będzie musiała pozostać w domach i unikać wszelkich interakcji społecznych.

bDnFMscJ

Otwieramy gospodarkę, ale nie otwieramy życia społecznego ludzi - zaznaczyła Jacinda Ardern.

Zobacz także: Koronawirus a praca. Przymusowy urlop? "To lepsze niż zwolnienie"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDnFMsde
KOMENTARZE
(115)
098iu
7 miesięcy temu
No i szczepionka nie potrzebna! a to najważniejsze
fee
7 miesięcy temu
a Eskimosi jak sobie radzą?
ddd
7 miesięcy temu
Został wyeliminowany ale będą nowe przypadki.... uśmiałem się. Wyrwiemy ci bolący ząb ale będzie Cie nadal bolał... wojna wygrana, deratyzacja wszystkie karaluchy zabiła ale będą nowe.
bDnFMsdf
Twój nick
7 miesięcy temu
Też mi wyczyn opanować sytuację na oceanicznym archipelagu zamieszkałym przez 4,5 miliona ludzi
Enzo rr
7 miesięcy temu
NOWA ZELANDIA MA 4.5 MILIONA LUDZI I JEST WYSPĄ ODDALONĄ OD NAJBLIŻSZEGO LĄDU -AUSTRALIA (SYDNEY) 2223 km TO CO TO ZA PORÓWNANIA Z KRAJAMI KILKUDZIESIĘCIOMILIONOWYMI NA LĄDZIE GRANICZĄCYMI Z KILKOMA INNYMI KRAJAMI??
Najnowsze komentarze (115)
esteta
7 miesięcy temu
przynajmniej mają ładną premierę
Robin
7 miesięcy temu
Tak jest ! Albo nawet jeszcze lepiej. Aby do następnej wypłaty.
Nawet
7 miesięcy temu
fajna ta pani premier
Polak mały
7 miesięcy temu
Ale fajna premier! Ja też chcę taką premier!!
asd
7 miesięcy temu
dajmy im JAROSŁAWA to zrobi im taki cyrk ze przez 50 lat nie dojdą do siebie
MIS
7 miesięcy temu
dajcie indianowi kieliszek wody ognistej a bedzie lezal nieprzytomny 3 dni jak rolnik z podlasia po tygodniu chlania
Wiktor
7 miesięcy temu
U nas też by dawno nie było nowych przypadków. Jakby od początku maseczki ludzie musieli nosić i zapewnili dostęp do maseczek i rekawiczek w szpitalach i DPS. Bo to w szpitalach i dps mamy najwięcej zakażeń. Pracownicy nie mieli żadnej ochrony to się dziwią, że były przypadki. Przypadek Szwecji pokazuje, że można normalnie funkcjonować. Mieli dużo przypadków śmiertelnych jednak teraz już notują tylko spadki. A my będziemy mieli tyle samo tylko przez rok. Co jest lepsze wrócić do normalności po miesiącu czy po roku. Przy takim samym bilansie śmiertelności? A nawet większym bo ile osób zgninie przez kryzys wywołany przez PIS brak pracy, samobójstwa, brak dostępu do lekarza, głód, inflacja spowodowana drukowaniem pieniędzy itp.
Dymek
7 miesięcy temu
Proponuję nie robić testów naród szybko ozdrowieje
bDnFMscX
bezrobotny
7 miesięcy temu
i o co ten szum ? pare tysięcy zmarłych to nie tragedia , po co sklepy pozamykali ? gospodarkę zniszczyli ? Dzięki dobra zmiano :))))))
Zdrówka!
7 miesięcy temu
Nowa Zelandia ma 17 osob na 1 km kw. , my 135 osób, i olbrzymie siedliska gdzie człowiek mieszka nad człowiekiem , mamy 35 milionowy naród, kraje zachodnie po 66 mln ludzi. Nie wyjdziemy z tego prędko! Tam mają czyste środowisko naturalne!!!!!!! podobnie kraje skandynawskie. Nie porównujmy się!!!
asd
7 miesięcy temu
Gramatyczna inkwizycja nadchodzi !!! gumofilce i inne NIEPOTRZEBNE brakoroby !!!
ppp
7 miesięcy temu
a my do urn i od urn na cmentarz łopaty zapewnia PiS NA CMENTARZU powodzenia
N. Zelandia
7 miesięcy temu
nie zamknie na stałe granic, to nowe przypadki zachorowań pojawią się w sposób naturalny. Nie wiadomo jeszcze, czy nie istnieje nosicielstwo tego wirusa.
joda
7 miesięcy temu
Ta twarz inteligencją nie błyszczy.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić