o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Krzysztof Narewski
|
aktualizacja

Też tak ładujesz telefon? Popełniasz duży błąd

61
Podziel się

Nowoczesne telefony nie potrafią zbyt długo wytrzymać na baterii. Dlatego też trzeba ją często ładować. Dużym błędem jest jednak zostawianie podłączonego kabla, kiedy telefon już pokazuje 100 proc. naładowania.

Też tak ładujesz telefon? Popełniasz duży błąd
(iStock.com, humonia)
bESgWRQl

Takie ładowanie skraca żywotność baterii. Jeśli ładowarka będzie podpięta zbyt długo, akumulator będzie poddawany torturom. Chodzi tu o niepotrzebne utrzymywanie w nim wysokiego napięcia. Bateria jest bowiem cały czas doładowywana. To sprawia, że akumulator szybciej się zużywa i jego sprawność maleje - czytamy w serwisie Battery University.

Dlatego też nie warto zostawiać ładującego się telefonu na noc. Jeśli nie przekonuje was ryzyko szybszego zużycia baterii, pamiętajcie o tym, że baterie potrafią czasem zapalić się w czasie ładowania.

*Jeśli pada wam bateria, warto pamiętać o kilku zasadach. *Korzystajcie z ładowarki, którą wkładamy do normalnego gniazdka. Ładowanie z USB nie jest bowiem zbyt wydajne. Wszystko przez to, że port ma z reguły mniejsze natężenie niż zwykła ładowarka. Aby przyspieszyć uzupełnianie baterii można włączyć tryb samolotowy. Na koniec – uważajcie na tanie ładowarki-podróbki. Czasem mogą zepsuć wasz telefon.

bESgWRQn

Zobacz też: Nokia 3310 - relacja z premiery i wrażenia z użytkowania

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bESgWRQO
KOMENTARZE
(61)
łania się wie...
4 lata temu
w telefonie jest układ ładowania akumulatora - nie baterii. układ kontroluje napięcie i prąd.po naładowaniu pełnym akumulator jest rozłączony od cyklu ładowania - podlega okresowemu zasilanu. i tyle w tej kwesti
kowo2016
4 lata temu
a jesli ma sie sony xperie to co wtedy?
Zabujol90
4 lata temu
Prawidłowe korzystanie z fona i ładowanie go to rozładowanie do 15% baterii i naładowanie do 98% nigdy na full
bESgWRQP
mio
4 lata temu
Zwykły , prosty głąb .
bed
4 lata temu
Odgrzewany kotlet wszyscy pisza to samo i pisa bzdury jak sie na tym nie znasz to nie pisz.
jacol
4 lata temu
Elektronika telefonu i baterii powinny wyłączyć ładowanie, kiedy bateria jest naładowana.
Mn11
4 lata temu
ilość cykli to tylko w bateriach do laptopa, pilnuje tego wbudowany układ.
Remigiusz
4 lata temu
Pojęcie macie... Każdy akumulator (bateria) telefoniczna ma procesorek, który dba o właściwy prąd ładowania i napięcie. Możesz podłączać ile chcesz.
piter
4 lata temu
Tylko jak ktoś się pofatyguje i przeczyta przytaczane źródło to dowie się z niego, że jest to generalny opis procesów ładowania i rozładowania akumulatorów li-ion i sposobów ich ładowania. To jest bardziej artykuł dla producentów układów ładowania tych akumulatorów, nie mylić z ładowarką podłączaną do telefonu czy laptopa, każde takie urządzenie ma własny moduł ładowania, który powinien kontrolować jego poprawność.
czytnik
4 lata temu
mój aku rozładował się po 8 latach. Mam clio 1.2
tz
4 lata temu
a czy nie jest przypadkiem tak że nowe telefony/laptopy mają zarządzanie ładowaniem?
CK
4 lata temu
Wszyscy piszecie głupoty. Dobra bakteria to martwa bakteria! Chyba, że jest to dobra bakteria np. w maślance
dante
4 lata temu
przede wszystkim bateria nigdy nie ładuje się do 100 % tylko tel tak pokazuje,do tego każdy smartfon po osiągnięciu 100 % odłącza zasilanie, dopiero jak wartość spada poniżej zaczyna ponownie ładować, co nie ma większego znaczenia dla baterii gdyż nie posiada efektu pamięci
bESgWRQH
Qwerty
4 lata temu
Tych głupot nie da się czytac. Od kiedy urządzenie pozostawiony pod ladowarka cały czas uzupełnia baterie. Nie słyszeliście o zabezpieczeniach odcinajacych ładowanie po pełnym naładowaniu baterii, no chyba że ten artykuł jest o starych telefonach a nie nowoczesnych smartfonami.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić