Krzysztof Narewski| 
aktualizacja 

Też tak ładujesz telefon? Popełniasz duży błąd

88

Nowoczesne telefony nie potrafią zbyt długo wytrzymać na baterii. Dlatego też trzeba ją często ładować. Dużym błędem jest jednak zostawianie podłączonego kabla, kiedy telefon już pokazuje 100 proc. naładowania.

Też tak ładujesz telefon? Popełniasz duży błąd
(iStock.com, humonia)

Takie ładowanie skraca żywotność baterii. Jeśli ładowarka będzie podpięta zbyt długo, akumulator będzie poddawany torturom. Chodzi tu o niepotrzebne utrzymywanie w nim wysokiego napięcia. Bateria jest bowiem cały czas doładowywana. To sprawia, że akumulator szybciej się zużywa i jego sprawność maleje - czytamy w serwisie Battery University.

Dlatego też nie warto zostawiać ładującego się telefonu na noc. Jeśli nie przekonuje was ryzyko szybszego zużycia baterii, pamiętajcie o tym, że baterie potrafią czasem zapalić się w czasie ładowania.

*Jeśli pada wam bateria, warto pamiętać o kilku zasadach. *Korzystajcie z ładowarki, którą wkładamy do normalnego gniazdka. Ładowanie z USB nie jest bowiem zbyt wydajne. Wszystko przez to, że port ma z reguły mniejsze natężenie niż zwykła ładowarka. Aby przyspieszyć uzupełnianie baterii można włączyć tryb samolotowy. Na koniec – uważajcie na tanie ładowarki-podróbki. Czasem mogą zepsuć wasz telefon.

Zobacz też: Nokia 3310 - relacja z premiery i wrażenia z użytkowania

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić