Paweł Rzepa| 

To stąd bierze się szczęście

5

Poziom zadowolenia nie zależy od natężenia światła słonecznego, ale od jego długości.

To stąd bierze się szczęście
(Pixabay.com)

Zdrowie - psychiczne i fizyczne - uzależnione jest od długości czasu między wschodem a zachodem Słońca. Ustalili to naukowcy z Brigham Young University w amerykańskim stanie Utah. Według ich analiz kluczowa jest ilość słońca, a nie jego jakość.

Profesor Mark Beecher określa wyniki badań jako "zaskakujące". Psycholog podkreśla, że czas skończyć z teoriami, według których na zły nastrój ludzi wpływa deszczowa pogoda. Nie chodzi bowiem o same opady, ale krótki czas nasłonecznienia.

Przeanalizowaliśmy promieniowanie słoneczne i ilość światła, która pada na ziemię. Staraliśmy się uwzględnić wszystko - od pochmurnych dni po deszczowe. Wzięliśmy pod uwagę również zanieczyszczenie środowiska. Ale kluczowa zawsze jest czas między wschodem a zachodem - mówi Beecher.

*Nawet, jeśli jest deszczowo i wietrznie - nastrój człowieka powinien być emocjonalnie stabilny. *Serwis Stylist podkreśla drobiazgową metodologię badań naukowców. Brali oni pod uwagę wiele zmiennych danych meteorologicznych na podstawie ponad 16 tys. osób w okresie sześciu lat.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić