Radosław Opas
Radosław Opas| 
aktualizacja 

Trump pisze list do Erdogana. "Nie bądź głupcem"

114

Amerykańskie media donoszą, że prezydent USA Donald Trump napisał oficjalny list do przywódcy Turcji Recepa Erdoğana. Według pisma, którego kopia wyciekła do sieci, ostrzega go, żeby ten „nie był głupcem” i zaniechał ataków na tereny Syrii kontrolowane przez Kurdów.

Donald Trump grozi prezydentowi Turcji w liście. Jego treść właśnie wyciekła do sieci.
Donald Trump grozi prezydentowi Turcji w liście. Jego treść właśnie wyciekła do sieci. (Forum)

Pismo datowane jest na 9 października. To właśnie w ten dzień tureckie wojska rozpoczęły operację zbrojną przeciwko Kurdom, uznawanym przez Erdogana za terrorystów. Do tej pory byli oni wieloletnimi sojusznikami Stanów Zjednoczonych w walce z Państwem Islamskim.

Historia spojrzy na ciebie łaskawym okiem, jeśli zrobisz to we właściwy i humanitarny sposób. Jeśli nie będzie pozytywnego rozwiązania, na zawsze będziesz oceniany jako szatan – czytamy w liście Donalda Trumpa opublikowanym na Twitterze przez Trish Regan, dziennikarkę telewizji FOX.

W piśmie jest mowa o nałożonych niedawno na Turcję sankcjach. Prezydent USA ostrzega Erdogana, że poniesie on konsekwencje, jeśli jego działania doprowadzą do śmierci tysięcy Kurdów. Trump ostrzega, że wprowadzi w życie specjalne obostrzenia, które uderzą w turecką gospodarkę.

Wypracujmy dobrą ofertę! Nie chcesz ponosić odpowiedzialności za zabicie tysięcy ludzi, a ja nie chcę ponosić odpowiedzialności za zniszczenie tureckiej gospodarki – a zrobię to – pisze Trump w dalszej części pisma.

Zobacz też: Syria: eksplozje pod Damaszkiem - dziesiątki ofiar

„Nie zgrywaj twardziela. Nie bądź głupcem!” – tak Donald Trump podsumowuje zachowanie i działania przywódcy Turcji. Amerykański prezydent próbował też przekonać go do podjęcia negocjacji z kurdyjskim generałem Mazloumem Kobanim z Syryjskich Sił Demokratycznych.

Generał Mazloum jest skłonny z tobą negocjować i jest gotowy na ustępstwa, których nigdy by nie uczyniły - napisał Trump.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić