Ewelina Kolecka
|

Turcja komentuje konflikt USA z Iranem. Erdogan rozmawiał z Donaldem Trumpem

1274 reakcje
243
613
418
Podziel się

Turcja zajęła stanowisko w kwestii konfliktu USA i Iranu. Prezydent Recep Erdogan przedstawił swoją opinię na temat zabójstwa Kasema Sulejmaniego. Erdogan zdradził, o czym rozmawiali po atakach.

Turcja komentuje konflikt USA z Iranem. Erdogan rozmawiał z Donaldem Trumpem
(East News, Pool Presidential Press Service/Associated Press)

Prezydent Turcji wystąpił w telewizji CNN Turk w niedzielę 5 stycznia. Jak informuje agencja prasowa "TASS", właśnie w trakcie wywiadu Erdogan odniósł się do ostatnich wydarzeń.

Recep Erdogan przyznał, że w ostatnich dniach skontaktował się z prezydentem USA. Miał zwrócić się wówczas do Donalda Trumpa, aby powstrzymał się od zaogniania konfliktu i postarał zapobiec ewentualnej eskalacji. W trakcie występu w CNN Turk prezydent tłumaczył, że prośba wynikała z potrzeby przejęcia kontroli nad kryzysem i zapobieżenia szkodom, jakie mógłby wyrządzić zaangażowanym stronom.

Prezydent Turcji przyznał, że spodziewa się odwetu na USA ze strony Iranu. Jego zdaniem zamach na dowódcę najwyższego szczebla nie powinien pozostawać bez odpowiedzi, bez względu na to, w jakim kraju się dokonał.

Prawdopodobnie wystąpienie Erdogana było reakcją na ostatnie doniesienia medialne. Jak informuje "The Times of Israel", rosyjskie portale miały przypisać prezydentowi Turcji słowa, których nie powiedział. Chodziło o kondolencje złożone rządowi Iranu i pogłoskę, że lider określił Sulejmaniego "męczennikiem".

Współczuję utracie męczennika Kasema Sulejmaniego i rozumiem gniew narodu irańskiego – rządowa agencja rosyjska "RT" cytuje rzekome kondolencje Erdogana.

Niedługo później serwis informacyjny "TRT World" kategorycznie zdementował te doniesienia. "The Times of Israel" podaje, że Recep Erdogan wykonał telefon również do prezydenta Iranu Hasana Rouhaniego. Jak w przypadku Donalda Trumpa, miał nalegać, żeby nie dopuścił do eskalacji konfliktu ze Stanami Zjednoczonymi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

418
243
613
KOMENTARZE
(418)
garbaty
2 miesiące temu
Religia wywołuje wojny!
nemo
2 miesiące temu
Każda religia generuje wojny
taka prawda
2 miesiące temu
MORDERCA W GAJERZE nie powinien rządzić ŻADNYM PAŃSTWEM
gość
2 miesiące temu
Rządzie polski opamietajcie się. My obywatele nie chcemy wojny ani nasze wojsko. Iran pomógł nam Polakom w czasie wojny. Natomiast usa+anglia+Francja +niemcyoddali nas w ręce komunisty Stalina. Pamiętamy to.
Polak
2 miesiące temu
Polska nie powinna się mieszać w wojenki usa !!!
Najnowsze komentarze (418)
*#+
miesiąc temu
W odpowiedzi dotych krytycznych:ten generał to był baranek miłujący pokòj a jego siepacze to pielgrzymi byli i z gałązką oliwną jeździli po świecie a Irańskie ,Pn Koreańskie rakiety też miłują pokòj a tylko te inne to są niedobre bo nie są od słusznej wiary.
Usavsiran
2 miesiące temu
Popieram USA w 100 procentach
grot
2 miesiące temu
stan!! co podobały by ci się wojska Rosyjskie w Polsce
jasio
2 miesiące temu
jak piszesz dobrze o lewakach to ci drukują a jak nie to od razu hejt........smutne to
jasio
2 miesiące temu
nie da się czyatc tego portalu to przecież tylko lewacy
jasio
2 miesiące temu
nie ma sensu czytac tego portalu jest oczywiście całkowicie lewacki
Wilk
2 miesiące temu
DO Andrzej. O tym kacie i zaborcy to dowiedziałeś się z amerykańskiej propagandy ? Czy byłeś w Iranie, że się wypowiadasz za Irański Naród ? Zobacz co się dzieje w Pakistanie - u sojusznika USA, tam to jest wolność swoboda i demokracja.
XxL
2 miesiące temu
Gdzie jest instytucja ONZ ona pierwsza powinna zareagować
Arbuz
2 miesiące temu
Nie chce ktos kupic fiata uno z 1990r-swiezo po przegladzie?
Rfs
2 miesiące temu
Ruskie jùsz nie długo Chiny upomną się o ziemię to wtedy będziecie inaczej rozmawiać
polak
2 miesiące temu
Niestety nie zdaliśmy egzaminu jako cywilizacja ,a prezydenci zeby dostać drugą kadencję mordują i wywołują wojny jak Usa i Izrael brak słów ,a Swiat daje na to przyzwolenie!!! mówię-- DOŚĆ TEGO!!!!!!
nick
2 miesiące temu
Iran był inny, ale oni pamiętają, że pomogli naszym dzieciom. Poza tym Persowie to nie dzicy Arabowie, oni bardzo pozytywnie i z szacunkiem mówią o Polakach! Nie spieprzmy tego!
Prosto
2 miesiące temu
Bijcie się jak chcecie u wzzędzue, byle nie w Polsce i okolicy.
wolf
2 miesiące temu
usmeni ,won z bliskiego wschodu.i tyle w temacie.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić