aktualizacja 

Tutaj najwięcej 15-latków pali marihuanę. A w Polsce?

12

W czołówce rankingu znaleźli się Francuzi, Estończycy i Szwajcarzy. Polscy palacze marihuany znaleźli się na niechlubnym czwartym miejscu.

Tutaj najwięcej 15-latków pali marihuanę. A w Polsce?
(Pixabay.com, CC0 Public Domain)

Badania przeprowadziła Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Zapytała 15-latków z 43 krajów w Europie, Kanadzie i Izraelu o to, czy mieli styczność z marihuaną.

Okazało się, że najbardziej otwarci są mieszkańcy Francji. Według WHO po marihuanę sięgnęło 29 proc. przepytanych chłopców i 26 proc. dziewczyn. W Estonii i Szwajcarii do palenia przyznało się po 19 proc. nastolatek i 29 proc. nastolatków.

Jak wyglądają wyniki w Polsce? Okazuje się, że przynajmniej raz marihuanę zapaliło 26 proc. chłopców i 22 proc. dziewczyn.

Eksperci z WHO chcieli zbadać także częstotliwość popalania wśród 15-latków. W ciągu 30 dni najczęściej po marihuanę sięgali także uczniowie z Francji. Na drugim miejscu uplasowała się młodzież z Kanady, a na trzecim Włoch – informuje Radio ZET.

*Polscy nastolatkowie palą nieco rzadziej. *W tej części rankingu zajęli siódme miejsce, co sprawiło, że wyprzedzili Słoweńców, Hiszpanów, Szkotów czy Luksemburczyków.

Zobacz też:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić