Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Beata Kruk
|

Tutaj policja sprawdzi, czy goście weselni zachowują się przyzwoicie

9
Podziel się:

W Czeczenii powstaną specjalne jednostki policji, których zadaniem będzie pilnowanie porządku i obyczajowości podczas przyjęć weselnych.

Tutaj policja sprawdzi, czy goście weselni zachowują się przyzwoicie
(Pixabay.com)

Funkcjonariusze dopilnują, by goście nie upijali się i nie tańczyli w sposób odbiegający od tradycji. Według doniesień "Guardiana" istotną częścią ich pracy będzie także zapobieganie typowym dla czeczeńskich wesel popisom z bronią palną. Szczegółowe wytyczne w sprawie dopuszczalnego przebiegu przyjęć zostały już przesłane przez burmistrza stolicy Czeczenii, Groznego, do okolicznych restauracji oraz sal weselnych.

Według najnowszych zasad panna młoda ma całkowity zakaz tańczenia. Czeczeński minister kultury powiedział mediom, że służby będą interweniować za każdym razem, kiedy dostrzegą próby odejścia od przepisów, również w kwestii ubioru. Decyzja o objęciu policyjnym nadzorem przyjęć weselnych wywołała lawinę krytycznych komentarzy na temat zmierzających w kierunku dyktatury rządów prezydenta Ramzana Kadyrowa.

Czeczeńskie wesela są znane z ogromnego rozmachu. Choć strzelanie podczas przyjęcia z broni maszynowej jest od dawna zabronione, do tej pory policja często przymykała oko na tę niebezpieczną zabawę, szczególnie poza terenem Groznego.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(9)
xyz
6 lat temu
Strzelanie powinno być zakazane, ok. Ale co to za wesele, skoro panna młoda nie może na nim zatańczyć, wszystko obserwują policjanci a gościom nie wolno się nawet upić? To po co w ogóle robić wesele? Przecież wesela robi się właśnie dla chlania i tańczenia. Co to za frajda dla młodych wydać górę szmalu na imprezę na której będą mogli tylko siedzieć przy stole i patrzeć jak inni... no właśnie... bawią się średnio? Głupota.
Marecki
6 lat temu
Strzelanie to przegięcie, a taniec to norma, może ktoś powinien udać się do specjalisty?
nnnnm
6 lat temu
O ! to prawie jak u nas! Bez tańców , bez seksu , za to wieczne modły i nakaz dawania na tacę .
Mad Marx
6 lat temu
A tak w ogóle to przecież Czeczeńcy to są ci dobrzy muzułmanie.......
weselnik
6 lat temu
Piękne wiekowe tradycje. Na jednym kontynencie na weselu biegają z dzidami wkoło ogniska tylko z przepaskami na biodrach. Tam porządku pilnuje szaman. Na innym kontynencie na weselu panie siedzą za stołami a panowie w długich szatach i z wielkimi brodami przygrywają długimi seriami z broni maszynowej. Tam porządku pilnuje policja. Musimy się integrować z innymi kulturami. Zainteresować się ich tradycją. Porozmawiać - spytać jaki kaliber ma jego karabin. Ile ludzi może zabić na godzine. To są bardzo interesujące tematy. Ty go poczęstujesz pierogami z kapustą i grzybami a on ciebie gotowaną kozą. Albo ugotowanym baranem. Trzeba brać garściami z innych tradycji. Jak się postarasz to możesz nawet zostać 3 żoną.
gonzo
6 lat temu
To taka kultura. Panie siedzą za stołami a panowie przygrywają na cekaemach. A tego wszystkiego pilnuje policja. Musimy się integrować. Zrozumieć ich wiekową tradycje. W Polsce jest dużo Czeczenów
multi-kulti
6 lat temu
Za to wesele jest rozrywkowe. To granat wybuchnie , to serie z karabinów maszynowych. Trzeba się integrować. W Polsce jest dużo czeczenów.
kargól z gran...
6 lat temu
Jak zaczną kultywować swoje tradycje z bronią maszynową w Polsce to nie będzie ciekawie. Na pikniku integracyjnym z jednej strony krakowianki w strojach ludowych a z drugiej serie z karabinów maszynowych. Hm....... To w ramach integracji różnych kultur. To takie multi-kulti
edfg
6 lat temu
dużo jestem w stanie zrozumieć, ale żeby kobieta nie mogła zatańczyć na własnym weselu? to po co jej wesele? żeby banda durnych kolesiów mogła się schlać i pokozaczyć? te kraje robią wszystko, żeby współczesna kobieta dogłębnie znienawidziła mężczyzn, nawet te resztki jeszcze przyzwoitych. świetnie im idzie! właśnie myślę, kogo bym wykastrowała za robienie przedmiotów z kobiet... a sytuacja jest taka, że jest mnóstwo ćwierćmózgów wśród obu płci.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić