Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Beata Czuma
|

Ubrali kolumnę Zygmunta w koszulkę "Konstytucja"

100
Podziel się:

Komitet Obrony Demokracji zorganizował w niedzielę w Warszawie demonstrację w obronie Konstytucji. Zakończyła się ubraniem kolumny Zygmunta III Wazy w koszulkę z napisem "Konstytucja". Potrzebny był do tego spory podnośnik.

Kolumna Zygmunta w koszulce "Konstytucja"
Kolumna Zygmunta w koszulce "Konstytucja" (PAP, Marcin Obara)

To już kolejna odsłona akcji KOD polegająca na ubieraniu pomników w koszulki "Konstytucja". Tym razem operacja była trudniejsza, bo kolumna Zygmunta III Wazy, która stoi na Placu Zamkowym, ma aż 22 m wysokości.

Działacze KOD-u wynajęli więc specjalny podnośnik z koszem, aby dostać się na cokół i zainstalować na figurze płachtę. Uzyskali też od miasta przepustkę na jego wjazd na Starówkę. Całą akcję obserwowała policja.

Napis najbardziej pracochłonny

Jak mówią organizatorzy demonstracji, na dwustronną koszulkę potrzeba było aż 6 m tkaniny. - Szyło się ją szybko, najwięcej czasu zajęło nam malowanie napisu "Konstytucja" - ok. 12 godz. - mówi Magda Filiks, wiceprzewodnicząca Kod-u. Podkreśla, że celem akcji jest wprowadzenie problemu łamania Konstytucji do szerokiej debaty publicznej.

- Chcemy skonfrontować z problemem tych, którzy łamią Konstytucję. Zawstydzić ich. I to się udaje, bo widzimy po stronie rządzących wiele nerwowych reakcji. Dla PiS-u takie akcje stały się niewygodne i to świadczy o naszej skuteczności - powiedziała Wirtualnej Polsce Magda Filiks.

Spod kolumny Zygmunta kilka tysięcy protestujących udało się pod Sąd Najwyższy, aby zaprotestować przeciwko ustawom sądowym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(100)
antyKodziarz
4 lata temu
szczyt głupoty
Dorian
4 lata temu
Mendykanalieiwszy
omarkazar
4 lata temu
Polacy!!! czy wam to odpowieda zeby lewacka stepowa dzicz zaklocala wam spokojne zycie.Czy wam nie przeszkadzaja te tatrskie wycia,kozacke ryki.Idzmy wszyscy na wybory iskonczmy z ta dzicza.
CNNNC
4 lata temu
Ten krol na kolumnie wplatal Polske w Potop . Tak jak KOD i KODowy wplatuja Polske w klopoty . W wyniku potopu szwedzkiego zmarlo w Polsce 30 % ludnosci
Ryżel
4 lata temu
Komitet Ochrony Dewiacji. A gronkowiec pozwala na takie dewiacje. Do pali z dewiscją.
B52
4 lata temu
ale jak czerwona szarańcza podpełzła tak blisko pod krzyż czy mieli na sobie stroje żaroodporne
bodzio
4 lata temu
Kiedy nareszcie ta czerwona Prostytucja zostanie zdelegalizowana?
Dość terroru ...
4 lata temu
No i bardzo dobrze. Na Zachodzie też wiszą koszulki na przeróżnych pomnikach i figurach. Polacy tam mieszkający widzą co się dzieje w Polsce.
sdff
4 lata temu
KOD nazisci i ich furer alimenciarz
!!!
4 lata temu
Tylko dekomunizacja administracji publicznej i zmiana konstytucji może zmienić Polskę . Jak tego nie zacznie PiS w tej kadencji to będzie oznaczało dmuchanie w tą samą tubę z PO. Jak dotąd nie posadzono żadnego aferzysty. Prezydent nie ujawnił aneksu WSI, dlaczego czyżby szantaż.
Artek
4 lata temu
Wystarczy POpatrzeć na te zakodowane POeSBeckie mordy.
Marek
4 lata temu
Kraj rolniczy taki jak polską nie ma elit politycznych A PiS tylko żeruje na nierobach co się boją więcej zarobić aby nie stracić 500 plus😁
biosu
4 lata temu
aresztrować i rozliczyć
des
4 lata temu
zrzucic frajera z pomnika i juz nigdy tego nie Po-wiesi
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić