o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Uciekinier z więzienia ośmieszył policję na Islandii. Zwiał samolotem z panią premier na pokładzie

44
Podziel się

Mężczyzna podejrzany o udział w kradzieży kilkuset komputerów wystrychnął na dudków stróżów prawa.

Uciekinier z więzienia ośmieszył policję na Islandii. Zwiał samolotem z panią premier na pokładzie
(Islandzka policja)
bDTIKCqd

Sindri Thor Stefansson zwiał z więzienia w prozaiczny sposób, przez okno. Nie miał z tym większych problemów, bo zakład karny we wsi Sogn na południu Islandii miał złagodzony rygor. Więźniowie mają tam swobodny dostęp do telefonu i internetu, a samo więzienie nie jest nawet ogrodzone. Stefansson przebywał tam od 10 dni. Uznano, że jako więzień nie stwarza żadnego zagrożenia.

Przestępcą może i nie jest groźnym, ale pomysłowości i brawury odmówić mu nie można. Natychmiast po ucieczce udał się na międzynarodowe lotnisko w Keflaviku oddalone od więzienia o 95 kilometrów - informuje BBC News. Kupił bilet do Szwecji, posługując się dokumentami innego mężczyzny. Śledczy dostrzegli go na nagraniach z kamer monitoringu.

Stefansson wybrał do ucieczki samolot, od którego powinien trzymać się z daleka. Maszyna mogła być pod wzmożonym nadzorem. Na pokładzie przebywała bowiem islandzka premier podróżująca na spotkanie szefów rządów krajów skandynawskich z premierem Indii. Nikt nie miał pojęcia, że tym samym samolotem ucieka z kraju ktoś podejrzany o zaplanowanie ogromnej kradzieży.

bDTIKCqf

*Mężczyzna trafił do aresztu w lutym 2018 roku wraz z 10 innymi osobami. *Policja zatrzymała je w związku ze zniknięciem 600 komputerów o wartości dwóch milionów dolarów. Były one wykorzystywane do "wydobywania" kryptowalut. Urządzenia skradziono w trakcie czterech nalotów na centra danych, których na Islandii jest wiele z powodu łatwego dostępu do taniej energii odnawialnej.

Premier Islandii Katrin Jakobsdottir nie komentuje wspólnej podróży z uciekinierem. Wydano za to Europejski Nakaz Aresztowania na Sindriego Thora Stefanssona.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDTIKCql
bDTIKCqG
KOMENTARZE
(44)
tetla
3 lata temu
kozak
fred
3 lata temu
czyli taka mocno ukryta reklama kopania kryptowaluty - ciekawe kto to lansuje
szymon
3 lata temu
W Islandii jeden zamieszkały budynek to już wieś. Ciekawostką są podgrzewane w wielu miastach chodniki oraz szopy z wanną do której cały czas leje się ciepła z głębi ziemi woda. Przed szopą stoi automat, wrzucasz 2 euro i możesz cały dzień leżeć w ciepłej wodzie. Szopy są ustawione przy drogach, wyglądają jak altana na narzędzia. Podaję wszystko w euro, mimo iż w Islandii obowiązuje korona islandzka. W Islandii cały rok jeździmy na oponach z kolcami. Lato trwa od 15 czerwca do 15 sierpnia. Latem noc trwa cztery godziny. Zimą dzień trwa 6 godzin. W Islandii nic nie pada w pionie, a wszystko w poziomie. Przy temp. -3º C odczuwalna wynosi -17, przy -11ºC odczuwalna wynosi -27. Informują o tym tablice ustawione przy drogach.
bDTIKCqH
brawo im !
3 lata temu
islandia,to kraj z ktorego pogonili miedzynarodowych banksterow itp.
?
3 lata temu
Pani Premier samolotem rejsowym? Moze chciala cos podpowiedziec naszym urzednikom?
Najnowsze komentarze (44)
zgaga
rok temu
wydrążony chlebawion to bawion
joijo
3 lata temu
brawo
hmmmmm....
3 lata temu
Sądząc po "dossier" ten zdemoralizowany osobnik nacechowany jest bardzo wysokim IQ:)) Wiadomo potomek wikingów... operatywny i przedsiębiorczy:D Dostrzegający możliwości tam gdzie inni widzą jedynie czarną otchłań. To w końcu w prostej linii potomek pierwszych odkrywców ameryki:))
delta
3 lata temu
U nich premier leci za granicę rejsowym samolotem, a u nas z Warszawy do Gdańska koniecznie rządowym. A co ? Nie stać nas ?
11@
3 lata temu
duzy kraj ,malo ludzi,dni krotkie,wieczory i noce dlugie..,wiec cos nie halo..,powinno ich byc duzo ((-;
brawo im !
3 lata temu
islandia,to kraj z ktorego pogonili miedzynarodowych banksterow itp.
jest w RP!!
3 lata temu
Popek po lifitngu twarzy (-;
Hindenburg
3 lata temu
Powinien zostać ministrem cyfryzacji.
bDTIKCqz
Czesio
3 lata temu
Czy kogoś to dziwi? Islandia to duży kraj, który zamieszkuje mniej ludzi, niż Mokotów. Siły policyjne, wojsko, straż graniczna - to jest razem garstka ludzi. To normalne, że im uciekł. A jak kiedyś uniezależni się quebec albo Grenlandia, to nawet nie zauważa, jeśli ktoś im w środku kraju wybuduje kopalnie i będzie coś wydobywał, a następnie dowiezie do zaimprowizowanego portu i odpłynie. Ba, nawet jeśli coś zauważa, to że strachu będą siedzieć cicho
kara1953
3 lata temu
wcale nie uciekł, brawura nie była mu potrzebna. Po prostu wyszedł z "więzienia" i sobie pojechał za granicę. Trochę tupetu i nic więcej. Fajne są te więzienia w Islandii. Wieś, świeże powietrze, mleko prosto od krowy, otwarte okna, żadnych obrączek na nóżce ... . Jakiś głupi ten uciekinier. Gdzie mu będzie jeszcze tak dobrze, no gdzie?
Expert
3 lata temu
Brawurowy i waleczny Wiking 😊
?
3 lata temu
Pani Premier samolotem rejsowym? Moze chciala cos podpowiedziec naszym urzednikom?
qperNIK
3 lata temu
Jak chcecie zobaczyć prawdziwe ośmieszenie to poczytajcie o pijanym turku w samolocie Merkel.
qperNIK
3 lata temu
Islandia to kraj tak rządzony, że politycy nie muszą się obawiać społeczeństwa. Mogą pójść do sklepu czy wsiąść do samolotu bez ochrony i nikt ich nie opluje, nie pobije, nie obrazi ani w żaden sposób nie skrzywdzi.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić