Radosław Opas
|
aktualizacja

Ukraina. Pożar szkoły w Odessie. Ogłoszono żałobę narodową

40 reakcji
4
2
34
Podziel się

W tragicznym pożarze szkoły policealnej w Odessie na południu Ukrainy zginęły 4 osoby. Władze informują, że wciąż nieznany jest los 11 innych poszkodowanych, którzy znajdowali się w budynku, gdy zapłonął ogień.

Ukraina. Pożar szkoły w Odessie. Ogłoszono żałobę narodową
(East News, OLEKSANDR GIMANOV/AFP/East News)

Liczba ofiar może wzrosnąć. Doniesienia o 4 ciałach, jakie strażacy wydobyli spod zgliszczy spalonej szkoły potwierdziła Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy. Stale poszukuje się 11 osób, których los nie jest nieznany.

Do wybuchu pożaru doszło w środę. Około godz. 10.00 czasu lokalnego w Odeskim College'u Ekonomii, Prawa, Hotelarstwa i Gastronomii na trzecim piętrze budynku zapłonął ogień. Na terenie placówki obecni byli wtedy zarówno nauczyciele, jak i uczniowie.

W akcji gaśniczej uczestniczyło 70 strażaków. Obszar, jaki zajął ogień początkowo wynosił około 700 m kw. Szybko jednak się rozprzestrzenił, przez co w płomieniach znajdowało się aż 2 tys. m kw. W pożarze zginęła 16-letnia uczennica. Informację potwierdził prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Nie chcę nikogo oszukiwać: ofiar może być więcej – poinformował Zełenski na swoim profilu na Facebooku.

Władze kraju ogłosiły żałobę. Mieszkańcy zostali poproszeni o uszanowanie pamięci ofiar pożaru i zsolidaryzowanie się z rodzinami tragicznie zmarłych osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

34
4
2
KOMENTARZE
(34)
Greg
2 miesiące temu
Niestety takie jest życie. U nas Szczyrk na Ukrainie Odessa. Wypadki się zdarzają. I tak będzie zawsze. Wyrazy współczucia dla rodzin ofiar.
Ach
2 miesiące temu
Nie wierzę w przypadki zwłaszcza w pożary w Odessie.
Igor
2 miesiące temu
pożary w Odessie to taka Ukraińska tradycja
oko
2 miesiące temu
A kiedy uczczą pamięć spalonych żywcem w domu związków zawodowych w 2014r. ?. Pewnie nigdy , bo zabili ich ci którzy służą obecnej władzy.
Garland TX.
2 miesiące temu
Ukrainscy celnicy nie wpuscili polskiego autokaru przewozacego paczki swiateczne dla 500 polskich dzieci mieszkajacych z rodzinami w rejonie lwowskim. Dlaczego o tym ani slowa, ani wzmianki, wstyd tak sie bac.
Najnowsze komentarze (34)
xxx
2 miesiące temu
przykre współczuje
sezmar
2 miesiące temu
A paczki dzieciom zabrać ok
Twój Nick
2 miesiące temu
Nie wierzę w przypadki pożarów w Odessie. w 2014 sami podpalili Dom Związków Zawodowych. Spłonęło żywcem 74 osoby. To jest ich tradycja, począwszy od WOŁYNIA.
ak
2 miesiące temu
To kara za zatrzymane paczki dla dzieci
ellala
2 miesiące temu
Gdy dzieci giną, to jest zawsze straszna tragedia.
Za
2 miesiące temu
Napewno to robota banderowskich chazarow.
Winicjusz
2 miesiące temu
Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno.
Ania
2 miesiące temu
W Odessie sa znani specjalisci od palenia zywcem ludzi
cz22
2 miesiące temu
W zasadzie stwierdzenie "których los nie jest nieznany " chyba jest logiczne. Wiadomo że się spalili tylko jeszcze nie potwierdzono .
ops
2 miesiące temu
Odessa ? to gdzieś na południu Rosji ?
Shoggoth
2 miesiące temu
Wiecie już jak się czuli Polacy gdy ich paliliście na Wołyniu?
lol
2 miesiące temu
Odessa, ogień... Zło powróciło!
ksmamona
2 miesiące temu
JAk z wyrachowaniem ukraińcy palili żywcem ludzi w związku zawodowym to żałoby nie było a cały świat widział bestialstwo ukraińców.
dno informacj...
2 miesiące temu
fajne, a raczej niefajne, jest to wasze żonglowanie ofiarami. Zginęła jedna uczennica! zaraz dalej zginęły 4 uczennice! ale już dalej 11 osób zaginęło! Dno, nie wiem w co wy pogrywacie!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić