Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Ukrainka aresztowana. Urodziła dziecko i schowała je do kosza

48
Podziel się

Sąd w Lublinie aresztował 36-letnią Nadię K. pod zarzutem usiłowania zabójstwa noworodka. Kobieta urodziła dziecko w toalecie i wrzuciła je do plastikowego pojemnika. Na szczęście dziewczynkę udało się uratować.

newborn hand
newborn hand (iStock.com)
bEUkQZGt

*Sąd aresztował Ukrainkę na trzy miesiące. * Kobieta będzie poddana badaniom psychiatrycznym i psychologicznym. Biegli chcą ocenić stopień jej poczytalności oraz ustalić, czy jej działanie było związane z szokiem poporodowym.

Przesłankami zastosowania aresztu była surowa kara grożąca podejrzanej oraz fakt, że nie posiada ona w Polsce stałego miejsca pobytu - powiedział prokurator Piotr Sitarski z Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Kobieta pracowała w zakładzie przetwórstwa owocowo-warzywnego w Milejowie. W pewnym momencie odeszła od taśmy produkcyjnej. Jej długą nieobecnością zainteresowała się siostra. Znalazła ją zakrwawioną w toalecie. Zawołała na pomoc inne pracownice, które zobaczyły noworodka w plastikowym pojemniku. Dziecko nie oddychało, ale udało się je uratować - podaje portal rmf24.pl.

bEUkQZGv

Stan dziecka jest ciężki, ale stabilny. Dziewczynka ma zapalenie płuc i dalej przebywa pod opieką lekarzy. Kobieta nie przyznała się do zamiaru zabicia dziecka.

Za usiłowanie zabójstwa grozi maksymalna kara dożywotniego więzienia. W razie przyjęcia, że do usiłowania zabójstwa przez matkę doszło w czasie porodu pod wpływem jego przebiegu, kara wynosi do 5 lat więzienia.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Lista skutecznych szpitali. Znany profesor proponuje pełną jawność skuteczności leczenia w Polsce
bEUkQZGW
KOMENTARZE
(48)
Urzędnik skar...
3 lata temu
Nie miała prawa pobytu i pracowała ?
buba
3 lata temu
żal mi tej kobiety,bo mógłbyć to akt desperacji...
Skrobaczka No...
3 lata temu
Środa wie jak się skrobie, i do kosza ,i PO robocie.
bEUkQZGX
asee
3 lata temu
dobrze,że się uratowała. Może gdyby kobieta czy dziewczyna wiedziała, że są "okienka" życia, to by tam położyła. Dobrze,że się uratowała.
woan
3 lata temu
Tak wygląda koniec naszej jakże nowoczesnej cywilizacji.Sami się pozabijamy.Media obedrą ludzi z poczucia ostatniej iskierki godności i moralności i światełko zgaśnie na zawsze.
wierzacy
3 lata temu
dziec w oknie zycia todzieci ksierzy i zakonnic amen
zuza
3 lata temu
szkoda kobiety
gosc
3 lata temu
straszne ! dobrze ze dziecko zyje !!!!
wer
3 lata temu
Ukrainka, to wiele tłumaczy.
lol
3 lata temu
A o co dokładnie ten szum ... ?
loo
3 lata temu
Jeszcze większym bestialstwem jest aborcja, Tutaj dziecko przynajmniej przeżyło,a przy aborcji dziecko nie ma żadnych szans na przeżycie.
ja
3 lata temu
nie ma zadnego wytłumaczenia na takie bestialstwo !!!!!!!!!!
janina
3 lata temu
uwierzmy ze to byla psychoza poporodowa inaczej to kamien wegielny i na dno oceanu
bEUkQZGP
Uh
3 lata temu
Jozek, przyznaj sie, maczales knotek?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić