Dagmara Smykla| 

Ukrył pół miliona w kotle. Przyjaciel niechcący spalił wszystko

154
Podziel się:

Kuriozalny pozew w niemieckim Arnsberg. Właściciel warsztatu samochodowego oskarżył przyjaciela o spalenie jego oszczędności. Sędzia uwierzył mu, ale poszkodowany i tak nie dostanie odszkodowania.

Niemiec pozwał przyjaciela za spalenie pół miliona euro.
Niemiec pozwał przyjaciela za spalenie pół miliona euro. (iStock.com, DmitryPK)

Ostatni raz poprosił znajomego o przysługę. Właściciel warsztatu samochodowego w Soest w Nadrenii Północnej-Westfalii przed wyjazdem na dwutygodniowy urlop poprosił przyjaciela o pilnowanie nieruchomości. Znajomy zgodnie z obietnicą zaopiekował się rzeczami.

Kiedy zrobiło się zimno, włączył ogrzewanie. Niemiec ze zdziwieniem stwierdził, że instalacja grzewcza była częściowo rozmontowana. Naprawił ją więc i włączył kocioł grzewczy.

Właściciel warsztatu po powrocie z wakacji wpadł w rozpacz. Dopiero wtedy powiedział przyjacielowi, że instalacja grzewcza była rozmontowana z bardzo ważnego powodu: w kotle ukrył wszystkie swoje oszczędności.

Zobacz także: Zobacz też: Staropolanka wprowadza kaucję na szklane butelki. Zaskakujący rezultat

Prawie pół miliona euro poszło z dymem. Poszkodowany twierdził, że w kotle przechowywał 540 tys. euro, w przeliczeniu to ponad 2 mln złotych. Po większości banknotów pozostał jedynie popiół.

Udało się odzyskać tylko 20 tys. euro. Niemiec zaniósł uszkodzone banknoty do Bundesbanku i dostał z powrotem drobny ułamek wszystkich oszczędności. Zażądał od przyjaciela zwrotu utraconych pieniędzy, a kiedy ten odmówił, skierował sprawę do sądu.

Sąd rejonowy w Arnsberg odrzucił jego roszczenia. Według sędziów utracona kwota 520 tys. euro podana przez powoda "była bardzo prawdopodobna". Z całą pewnością też większość pieniędzy zniszczyło włączenie kotła. Jednak sędziowie podkreślili, że pozwany nie mógł przypuszczać, że ktokolwiek będzie przechowywać oszczędności życia w piecu. Niemiec może się odwołać od wyroku - informuje "Der Spiegel".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić