Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Urodziła dziecko na drzewie. Ludzie mówią, że to cud

27
Podziel się:

Uciekająca przed powodzią mieszkanka Mozambiku, gdzie w marcu spustoszenie siał cyklon Idai, wspięła się na drzewo i urodziła na nim dziecko.

Dzieci na drzewie po przejściu cyklon Idai
Dzieci na drzewie po przejściu cyklon Idai (East News, Yasuyoshi Chiba)

Szacuje się, że żywioł zabił w Mozambiku ponad 700 osób. Spowodowana przez cyklon powódź zaczęła zalewać dom pani Amelii, która szukając ratunku, wspięła się z 2-letnim synem na rosnącego w pobliżu mangowca.

Nie miałam wyboru. Byliśmy sami z synem, musieliśmy wspiąć się na drzewo – powiedziała pani Amelia, którą cytuje UNICEF.

Kobieta nie miała wyjścia. Kiedy zaczęły się skurcze, musiała pozostać na drzewie i urodzić.

Zaczął się ból, w pobliżu nie było nikogo, kto mógłby mi pomóc. W ciągu kilku godzin urodziłam moją córeczkę, Sarę, na szczycie tego mangowca. Byłam zupełnie sama z Sarą i synem – stwierdziła.

Po porodzie kobieta została jeszcze z dziećmi na drzewie przez 2 dni. W końcu całej trójce pomogli zejść na ziemię sąsiedzi. Obecnie rodzina przebywa w noclegowni w pobliskiej miejscowości Dombe. Ich stan zdrowia jest dobry.

Blisko 20 lat temu miał miejsce podobny przypadek. Również na drzewie i również w Mozambiku na świat przyszła Rosita Mabuiango. Jej matka także uciekła na drzewo przed powodzią. Pani Sofia mówiła potem, że poród był "bardzo, bardzo bolesny".

Płakałam i krzyczałam. Czasami myślałam, że oto rodzi się moja córeczka, a czasami sądziłam, że to po prostu głód. Wielu ludzi straciło przez powódź wszystko, ale ja coś zyskałam – mówiła później matka.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz też: Po przejściu cyklonu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(27)
pigi
3 lata temu
ceneo.pl63309786
gość
3 lata temu
Coś pomerdaliście w tym artykule, owszem był cyklon i powódź, ale co do rozmnażania się i porodów to u nich te sprawy normalnie odbywają się na drzewach, taka rasa.
Twój nick
3 lata temu
ciekawe co mu w dowodzie napisali w rubryce "miejsce urodzenia"
wtf
3 lata temu
wszystkie malpki tak robia :D
Ultraantykomu...
3 lata temu
Cud to by byl jakby raz w roku nie urodzila.
kolo
4 lata temu
i to jest matka a nie jakieś dewiacje ze piróg został ojcem, a jego partner seksualny "matką" co za kpina
adan
4 lata temu
+- 80% wypocin w mediach to CUD które łykamy ????
superjacol
4 lata temu
corecza puciata konkretny kaliber
Babcia
4 lata temu
W Polsce ledwo zajdzie w ciążę i idzie na kilka miesięcy na L4, ponieważ kobiety polskie uważają, że ciąża to poważna choroba.
Sonia
4 lata temu
Nigdy nie chcę mieć dzieci!
Kasia
4 lata temu
Może by dla tej odważnej kobiety założyć konto i wpłacać tam choćby po 1 $. Zaznaczam że nie wiem jak to poprowadzić ale na pewno by się ktoś mądry znalazł.
Jacek
4 lata temu
A przedtem (poprzednie porody) nie na drzewie rodziła???
Mądry
4 lata temu
Będzie miało na imię banan !!
Chlop
4 lata temu
Te nasze Polskie po miesiącu od zajścia w ciążę udają chore i idą na zwolnienie lekarskie 100 % płatne ! .Leniwe babska ! , w Afryce do ostatniego dnia zbiera w buszu pożywienie .Kobiety za PRLu i rolniczki pracowały do ostatnich dni i rodziły zdrowe dzieci bo były w ruchu a nie leżały odlogiem w łóżkach do południa i wstają zmęczone !. LENIE.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić