Karolina Woźniak| 

USA. Osadzony zmarł w więzieniu w Georgii. Był zarażony koronawirusem

3

Koronawirus dotarł do Departamentu Korekcji i Nadzoru Społecznego w Georgii. Jeden z osadzonych, który był zarażony koronawirusem, zmarł.

Koronawirus pojawił się również w więzieniach w Stanach Zjednoczonych. Osadzony w Lee State Prison zmarł z powodu Covid-19.
Koronawirus pojawił się również w więzieniach w Stanach Zjednoczonych. Osadzony w Lee State Prison zmarł z powodu Covid-19. (YouTube, Dr. John Campbell)

Więzień miał 49 lat i przebywał w więzieniu Lee State Prison w Leesburgu w Stanach Zjednoczonych. Był hospitalizowany od 15 marca 2020 roku - wymagał nieustannej opieki.

USA. Osadzony zmarł w więzieniu w Georgii. Był zarażony koronawirusem

To nie jedyna osoba, która była zarażona i znajdowała się w Lee State Prison. Departament Korekcji i Nadzoru Społecznego podaje, że w więzieniu stanowym w Leesburgu od 20 marca hospitalizowani są dwaj przestępcy, trzech osadzonych miało pozytywny wynik na koronawirusa, ale nie mają żadnych objawów - są odizolowani od pozostałych.

Jeden z więźniów przebywa w szpitalu z objawami grypopodobnymi - wynik testu na obecność koronawirusa jest dalej niepotwierdzony. Trzynastu osadzonych jest odizolowanych z objawami przypominającymi te, które występuję w trakcie przechodzenia Covid-19.

Zobacz także: Koronawirus. Tarcza antykryzysowa. "Ten plan jest niepoważny"

Z koronawirusem walczą nie tylko przestępcy, ale również stróże prawa. Czterech z nich miało pozytywny wynik na koronawirusa, troje jest poddanych domowej kwarantannie, a jeden z pracowników w Lee State Prison jest hospitalizowany.

W Stanach Zjednoczonych odnotowano prawie 2,5 tysiąca śmiertelnych ofiar koronawirusa - liczba zarażonych przekroczyła 120 tysięcy osób. W szpitalach zaczyna brakować sprzętu, rezerwy mogą zostać wykorzystane do końca tygodnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić