W mieście zawyła syrena. Myśleli, że rozpoczęła się wojna z Rosją

Mieszkańcy norweskiego miasta Vadso wpadli w panikę, gdy usłyszeli dźwięk alarmu.

Obraz
Źródło zdjęć: © PAP
Kamil Karnowski

Prawie wszyscy w miejscowości udali się do schronów. Syrena włączyła się o 23.50. Przerażeni mieszkańcy Vadso, leżącego przy granicy z Rosją, byli przekonani, że to właśnie sygnał informujący ich o rozpoczętej wojnie ze wschodnim mocarstwem.

Ewakuacja trwała 15 minut. Po tym czasie wszyscy mieszkańcy byli już w schronach. 6 tys. ludzi spanikowało jednak niepotrzebnie. Okazało się bowiem, że panika wynikła w wyniku awarii syreny alarmowej w starej remizie strażackiej.

Podobna sytuacja miała niedawno miejsce na Hawajach. Tam mieszkańcom przesłano na telefony alarmującą wiadomośc, by natychmiast schowali się w bezpiecznych miejscach. Wszystko przez przypadkowe naciśnięcie guzika.

Zobacz także: Korea Północna wystrzeliła rakietę w stronę Japonii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Wybrane dla Ciebie