Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aneta Michałowska
|
aktualizacja

W tych krajach nie chcą uprawiać seksu

78
Podziel się:

Rosja, Japonia, Rumunia, Singapur, Korea Południowa, Dania, Włochy, Hongkong, Sigapur i Hiszpania. To lista państw, których mieszkańcy nie kwapią się do posiadania potomstwa. Demografowie tłumaczą, że idealnym trendem skutkującym utrzymaniem odpowiedniego przyrostu naturalnego byłoby rodzenie przez kobiety minimum dwójki dzieci. Niestety, w tych krajach trudno nawet o jednego malucha w rodzinie.

seks dwojga
seks dwojga (Shutterstock.com)

Najgorzej jest w Singapurze. Ma on najniższy wskaźnik dzietności na świecie. Wynosi tylko 0,81 dziecka na kobietę. Co roku rząd wydaje ok. 1,6 mld dolarów na imprezy stwarzające obywatelom odpowiedni nastrój i warunki do współżycia. Ograniczono tam nawet możliwość wynajmu kawalerek, aby zachęcić ludzi do mieszkania razem - informuje Independent.

*Nie lepiej sytuacja wygląda w Rosji. *Tutaj mężczyźni umierają młodo przez AIDS i alkoholizm. Problem jest tak duży, że 10 lat temu władze ustanowiły 12 września Dniem Płodności. Rosjanie mają wtedy wolne od pracy i dzięki temu mogą skoncentrować się na poczęciu potomka. Jeśli przyjdzie na świat dokładnie 9 miesięcy później, świeżo upieczeni rodzice wygrają... lodówkę.

Bezdzietni Rumuni w latach 60-tych musieli płacić specjalny podatek. Bo „nie dostarczali komunistycznemu państwu nowych robotników”. Dodatkowo, rząd wprowadził specjalne przepisy, które uniemożliwiały wzięcie rozwodu. Wszystko po to, aby skłonić mieszkańców do prokreacji. Nie udało się. Problem sprzed lat ciągnie się do dziś.

*Duńczyków też jest coraz mniej. *Przed trzema laty władze zorganizowały nawet specjalną kampanię społeczną „Do it for Denmark” zachęcającą obywateli do prokreacji w trosce o przyszłość swojej ojczyzny, która przyniosła zamierzony efekt.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(78)
Jooo
rok temu
Jest różnica pomiędzy "Nie chcą uprawiać seksu" a "Nie chcą mieć dzieci" ;-)
fdew
2 lata temu
proste, ludzi nie stac na wychowywanie dzieci!
lusi
6 lat temu
ja mam dwoje dzieci bo tyle chciałam ale znam całą masę młodych kobiet co nie chcą wcale miec dzieci. a znam takie co planowały dwoje tak jak ja ale po cięzkim naturalnym mocno obecnie promowanym porodzie rezygnuja z posiadania drugiego dziecka. do tego brak mieszkań stabilizacji no i mamy co mamy. te pary co np mieszkaja na wynajetym i których nie stać na kupno mieszkania jak mają jedno to i tak dobrze. no element to wiadomo oni robia i często zasilają domy dziecka swoimi wpadkami. ale normalni ludzie mysla i kalkulują na ile dzieci jest ich stać i tyle dzieci mają. czyli dobrze jest jak maja choć jedno
Dziadek Józek
6 lat temu
W Polsce też płaciło się tak zwane "BYKOWE"
nickowa dama
6 lat temu
zachęcającą obywateli do prokreacji w trosce o przyszłość swojej ojczyzny, która przyniosła zamierzony efekt. Czyli , ROZUMIEM, ŻE ZE ZDANIA WYNIKA,że przyszłośc odniosła zamierzony efekt. Ale co zrobili Duńczycy, juz pan pismak nie napisał. Poza tym- chęć uprawiania seksu nijak ma sie do checi p-osiadania potomka...
emeryt
6 lat temu
w Polsce - PRL-u do 1972 roku każdy pracujący facet jak nie był ojcem musiał płacić tzw. bykowe ok 25-50 zł miesięcznie mnie zabierali 30 zł ok 1% wypłaty
tre
6 lat temu
chyba Terlikowski pisał? dla niego to co stosunek to dziecko
Jaca1968
6 lat temu
Z jednej strony kulturowo idziemy do średniowiecza, a z drugiej oczekujemy ciąż nawet tych po gwałtach lub z narażeniem życia kobiety. Trzeba by się na coś zdecydować. Może niech Niemcy wypowiedzą Rosji wojnę. Przejdą w jedną i ładniejsza połowa zajdzie w ciążę. Później ruskie przez Polskę przejdą i zapylą resztę. I w 9 miesięcy po tym mamy przyrost naturalny jak się patrzy. A jak na kółka różańcowe zaczną regularnie chodzić młódki 15-20 zamiast 60+ to dopiero byłaby jazda, bez grzechu i do woli !!!
allach
6 lat temu
Przeciez import muzułmanów trwa a tam co rok to prorok.
~PO
6 lat temu
Jeszcze nie tak dawno,bo przed 2 wojną wystarczyło,że pracuje jeden z rodziców.Dziś ,przy całej automatyzacji,kompach i co jeszcze,najlepiej,by pracowały jeszcze dzieci.Taki świat.
bynek
6 lat temu
Nie tylko w Rumunii... W Polsce też funkcjonowało "bykowe" i powinno się dziś wrócić do tego, włączając w to też kobiety.
~PO
6 lat temu
A tak z innej strony;do jakiej liczby może rozwijać się populacja bez ograniczeń,bo chyba jest taka granica.
termo
6 lat temu
Co za idiotyczny tytuł. We Włoszech czy Hiszpani nie chcą uprawiać seksu?? Autorka tam kiedyś była? Wątpię. Kompletna indolencja i pomieszanie pojęć.
Kochanowski
6 lat temu
Bo przede wszystkim, liczy się wnętrze kobiety. Chodzi o to, żeby było mokre, śliskie, ciasne i gorące :)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić