REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Angelika Karpińska07.11.19 (11:21)

Wilczy Szaniec (Kętrzyn): sekret kwatery Adolfa Hitlera ujawniony przez leśników

Wilczy Szaniec koło Kętrzyna w woj. warmińsko-mazurskim w czasie II wojny światowej był główną kwaterą Adolfa Hitlera. Teraz stał się zdecydowanie królestwem zwierząt. Leśnicy policzyli, ile w Wilczym Szańcu żyje nietoperzy.
CCat82 / iStock.com

Dawna kwatera Adolfa Hitlera jest jednym z największych siedlisk nietoperzy w Polsce. Policzono, że w Wilczym Szańcu koło Kętrzyna zimuje ok. 500 nietoperzy z czego około 90 procent to mopki. Leśnicy uważają, że jest ich znacznie więcej, ale znajdują się w niedostępnych obiektach.

Nadleśnictwo Srokowo stworzyło dla nietoperzy specjalny obszar. Wchodzi w skład terenów Natura 2000 i zajmuje on niemal 57 ha. Ma to na celu ochronę miejsca bytowania kilku gatunków nietoperzy m.in. mopka, nocka Natterera, nocka rudego, mroczka pozłocistego, mroczka późnego czy gacka brunatnego.

REKLAMA

By nie przeszkadzać nietoperzom, w Wilczym Szańcu powstają nowe alejki. Ruch turystów w dawnej kwaterze głównej Adolfa Hitlera, leżącej 8 kilometrów od Kętrzyna, ma być tak zaplanowany, by nie zakłócać latającym ssakom zimowego snu. Nadleśnictwo Srokowo informuje, że w niektórych bunkrach zamontowano również kraty.

Zobacz także: Słodki jak nietoperz. Wideo, które pokochali internauci

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij