Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Władimir Putin nagle zaczął mówić w innym języku. Prezydent Rosji zaskoczył gości

494

Władimir Putin tuż po studiach rozpoczął pracę w Niemczech jako agent KGB. Teraz udowodnił, że mimo upływu lat wciąż płynnie posługuje się na językiem niemieckim. Zaczął go niepodziewanie używać na ostatnim spotkaniu w Soczi.

Władimir Putin nagle zaczął mówić w innym języku. Prezydent Rosji zaskoczył gości
(Twitter)

Prezydent Rosji, Władmir Putin, tuż po ukończeniu studiów pracował w KGB. Od roku 1985 do 1990 służył jako oficer operacyjny na terenie Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Przez lata doskonale opanował język niemiecki.

Teraz prezydent Rosji pochwalił się swoimi umiejętnościami lingwistycznymi. Na spotkaniu z niemieckimi przedsiębiorcami w Soczi, nagle zaczął używać ich języka.

Władimir Putin zareagował na błąd tłumaczenia symultanicznego. Przerwał swoją mowę, by sprawdzić sprzęt, zastanawiając się po niemiecku: "Was ist los?". Można to przetłumaczyć jako "Co jest grane?".

Zobacz także: Zobacz także: Odtajniono dokumenty KGB o Putinie

Sytuacja została dość szybko wyjaśniona. Bardzo rozbawiła Władimira Putina, który nawet z niej zażartował, również w języku niemieckim. Później płynnie wrócił do języka rosyjskiego.

To nie jest pierwszy raz kiedy Władimir Putin używa niemieckiego. Wcześniej zdarzało mu się to przy okazji spotkań z Angelą Merkel, która z kolei doskonale włada językiem rosyjskim. Prezydent Rosji wykorzystał również swoją znajomość języka niemieckiego, aby wznieść toast na ślubie byłego ministra spraw zagranicznych Austrii.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić