Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Olga Wilk
|
aktualizacja

Włochowi ufały setki pacjentów. Oszust nie umiał nawet zdezynfekować rąk

40
Podziel się:

Pacjenci i koledzy z branży uważali 38-letniego Mattea Politiego za kompetentnego, utalentowanego lekarza medycyny estetycznej. Nie mogli uwierzyć, kiedy dowiedzieli się, że nie ma nawet matury.

Włochowi ufały setki pacjentów. Oszust nie umiał nawet zdezynfekować rąk
(Instagram.com)

38-latek pracował między innymi jako chirurg plastyczny. Udzielał też pomocy doraźnej we włoskich i rumuńskich szpitalach. Latami udawało mu się oszukać przełożonych, kolegów i pacjentów. Nigdy nie studiował medycyny. Nie ukończył nawet szkoły średniej.

Mężczyzna został aresztowany na granicy rumuńsko-węgierskiej. Początkowo podejrzeń nabrała lekarka, która była znajomą Politiego. Kobieta zauważyła, że 38-latek nie wiedział, jak prawidłowo zdezynfekować ręce, założyć rękawice chirurgiczne i trzymać strzykawkę - donosi rumuński dziennik "Adevărul".

Później doszło do komplikacji podczas operacji piersi. Na szczęście pacjentce nic się nie stało. W związku z tym incydentem kierownictwo kliniki postanowiło jednak sprawdzić papiery 38-latka. Dokument uprawniający do wykonywania zawodu lekarza okazał się fałszywy.

Politi odbył praktyki we Włoszech. Do kliniki dostał się, przedstawiając fałszywe dokumenty wystawione na nazwisko jego imiennika. W Rumunii pochwalił się pokaźną liczbą publikacji naukowych, które napisał, prawdopodobnie nie czytając żadnego z tekstów źródłowych. Mężczyzna przebywa w bukareszteńskim areszcie. Przedstawiono mu zarzuty oszustwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Oglądaj też: Wyskoczył z jadącego auta. Pościg za oszustem
KOMENTARZE
(40)
j23
3 lata temu
to co, że "do szkół" nie chodził. ponoć w ZSRR byli inżynierowie samoucy i dawali radę. ponoć też w Leningradzie samochody rozdawali. a tak na poważnie, to jak czytam egzaminy moich przyszłych inż. to cieszę się, że nie studiują medycyny.
magia_snu
3 lata temu
wolę jednak być zdrowa :D
VASCO
3 lata temu
Dlaczego wyznacznikiem inteligencji jest ta nic nie znacząca matura którą nawet dresiarze zdają?
M665
3 lata temu
Czy ktoś sprawdzał kompetencje posłów?
Darek
3 lata temu
Pewnie u nas w Polsce co drugiemu należało by sprawdzić dokumenty...
gość
3 lata temu
Bez urażania ale 90% lekarzy w Polsce leczy na oko nie zaglądają w dokumentacje pacjenta tylko ile mogą wydusić kaszy z konsorcjum farmaceutycznych bo przepisują ich leki a nie te co działają na pacjenta i takie są fakty i stwierdzenia na własnych przykładach norma w każdym przypadku
Polak
3 lata temu
Jak widać zawód prosty,nie rozumiem za co płacimy tym lekarzynom,tym bardziej że ufundowaliśmy im studia z naszych podatków.Banda konowałów,zwykły chłoptaś z ulicy przez wiele lat pracował w tym zawodzie z sukcesem.Tylko przypadek sprawił, że wpadł, niech taki spróbuje podszyć się pod spawacza czy hydraulika, odrazu wpadka,niema szans,a zarobki kilkukrotnie niższe.
no
3 lata temu
papiery po ukończeniu studiów powinny byc rejestrowane i dostepne do kontroli by nikt nie mógł podrobić i to w każdym państwie na świecie , wszystkie powinny miec swoją bazę
gdzie są praw...
3 lata temu
Byłam u lekarza specjalisty ortopedy z powodu bólu kolan. Lekarz nawet nie obejrzał, nóg .Wypisał tylko receptę. Coraz więcej jest takich pseudo lekarzy . Tak leczą by nie wyleczyć i za przepisywanie lekarstw danych firm dostawać bonusy(np. zagraniczne wakacje) od firm farmaceutycznych . To bardzo smutne.
ktoś
3 lata temu
Szkoda gościa. Szanuję ludzi którzy potrafią stanąć kontra mafii ogólnoświatowej i pseudonauce.
ja
3 lata temu
Ciekawe, ilu u nas takich jest?
kkk
3 lata temu
mógł się za politykę wziąć
87
3 lata temu
A my mamy lekarkę co mamuta od dinozaura nie odróżnia i maniery ma człowieka pierwotnego
87
3 lata temu
A myśmy mieli prezydenta bez magistra albo nawet bez matury bo świadectwa nikt nie widział
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić