Beata Kruk| 

Wychowywała syna na dziewczynkę. "Wyrządziła mu ogromną emocjonalną krzywdę"

20

Sąd w Londynie odebrał kobiecie prawo do opieki nad 7-letnim chłopcem.

Wychowywała syna na dziewczynkę. "Wyrządziła mu ogromną emocjonalną krzywdę"
(flickr.com, Gabriela Pinto)

Mały Brytyjczyk przez lata żył jak dziewczynka. Jak ujawnia "Independent", zajmujący się sprawą sędzia powiedział mediom, że matka chłopca była przekonana o jego transseksualnych skłonnościach. Kobieta wierzyła, że jej syn chce być dziewczynką i robiła wszystko, by czuł, ubierał się i zachowywał się jak mała dama. Sędzia Justice Hayden podkreślił, że jego zdaniem matka wyrządziła chłopcu "ogromną emocjonalną krzywdę".

Hayden skrytykował również pracę instytucji odpowiedzialnych za nadzór nad rodziną. Według niego pracownicy opieki społecznej otrzymywali niepokojące doniesienia na temat chłopca od dłuższego czasu, ale nie wykazali żadnego zainteresowania jego rzeczywistą sytuacją.

Rodzice 7-latka są rozwiedzeni od kilku lat. Sprawa jego "nietypowego" wychowania trafiła do sądu za sprawą ojca, który doniósł o braku możliwości skontaktowania się z synem. Kiedy zgodnie z decyzją sędziego chłopiec trafił wreszcie pod jego opiekę, mężczyzna doznał szoku. 7-latek wyglądał i zachowywał się jak dziewczynka, żywił również "pogardę" dla własnego penisa. Szybko jednak okazało się, że w rzeczywistości ma typowo chłopięce zainteresowania i z chęcią porzucił swoje dawne wcielenie.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić