Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Paweł Rzepa
|
aktualizacja

Wydawca TVP zawieszony po skandalicznym materiale

21
Podziel się:

Krystian Krawiel zaakceptował w TVP Info materiał, który wzbudził wielkie emocje.

Wydawca TVP zawieszony po skandalicznym materiale
(TVP Info)

Wydawca został zawieszony za całokształt filmu wyemitowanego w TVP. Dotyczył roli imigrantów w społeczeństwie. Krawiel zaakceptował krótki materiał, w którym pokazane były brutalne starcia ciemnoskórych mężczyzn. Informację o zawieszeniu pracownika TVP podał branżowy serwis "Press".

Stacja wyemitowała wideo 31 października. Wprowadzało do dyskusji w programie "Minęła dwudziesta". Materiał dotyczył zaproszenia dla imigrantów od prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Imigrantka i imigrant to jest szansa dla Gdańska - mówił w nim Adamowicz.

Kontrowersyjny materiał usunięto już z profili TVP Info w mediach społecznościowych. Biuro Prasowe informuje, że dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej prowadzi "postępowanie wyjaśniające" dotyczące materiału. "Równie paskudny i nieuczciwy materiał można nakręcić o Polakach mieszkających za granicą. Pokazać panów pod budką z piwem albo żebrzących" - komentował to w "Press" dziennikarz Piotr Moszyński.

Na potrzeby materiału zmanipulowano komentarz dziennikarki "Wprost", Joanny Miziołek.

W związku z użyciem mojego wizerunku w materiale TVP INFO, do którego się nie wypowiadałam, oświadczam, że wykorzystanie mojej wypowiedzi było manipulacją. Poproszona o komentarz do innego tematu przez 'Wiadomości' udzieliłam go. A ten dotyczył Pawła Adamowicza. Dziękuję Marzenie Paczuskiej, szefowej 'Wiadomości' za telefon z przeprosinami" - napisała w oświadczeniu.

Do 3 listopada Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzymała 36 skarg na ten materiał.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(21)
serce mnie bo...
6 lat temu
o2.serce, to gniot nad gnioty. Badziewiw
wyświetlać os...
6 lat temu
Zapewne wyrzucili go, bo pokazał przed 23 zachowanie i wyczyny tych "uchodźców". Prawda, prawdą, ale ucinania głów, gwałcenia dzieci, rozjeżdżania ciężarówką wózków i wysadzania się w centrach nie powinno się emitować przed 23!
smerf
6 lat temu
Mam pytanie gdzie podział się mój wczorajszy komentarz aż taki był niewygodny
Vox Populi
6 lat temu
Prawda was wyzwoli...............
Trwasz
6 lat temu
TVPiS oglądają tylko PiSnieci a drugi sort płaci abonament. PiSlam gorszy niż Islam!
Taka UE
6 lat temu
Skandalem to jest wypłacenie odszkodowań gwałcicielom w szwecji
No Peace
6 lat temu
Jak można kogoś pozbawić pracy..za pokazanie rzeczywistości..przecież to codzienność na ulicach Paryza,Brukseli,Sztokcholmu..Moim zdaniem Delegalizacja Islamu na terenie RP..i zasieki z polem minowym na granicach..To jest Wojna Swiatów..i będzie coraz mocniejsza..a my staniemy się coraz mniejszą mniejszością..na swoim Kontynencie..czas to zmienić!
Beton
6 lat temu
Co by było gdyby pokazali muzułmanów obcinających głowy dzieciom....? LARUM na pół lewackiej Polski! Też by mówili że to manipulacja i że podobne rzeczy robią Polacy pod budką z piwem.
Grzeg
6 lat temu
"(...)materiał, który wzbudził wielkie emocje". Komu te emocje wzbudził? Prawdziwym "Europejczykom"?...Zwolennikom cenzury i manipulacji?
Roma
6 lat temu
Ten dziennikarz Piotr Moszyński to pewnie obrońca "demokracji" i... cenzury. Taka moda idzie z zachodniej Europy. Dlaczego pokazanie bandyctwa tzw. "nachodźców" to kontrowersja? Dlaczego należy zakazać pokazywania zbrodni jakich dokonują? I co złego w pokazywaniu żebrzących i pijących piwo Polaków? To jest wolność mediów panie zaKODowany. media mają prawo i obowiązek pokazywać widzom wszystko! Bez cenzurowania.
Andrzej
6 lat temu
Skandaliczne to jest zachowanie uchodźców i tuszowanie ich zbrodni!
poprawność po...
6 lat temu
No, to autora filmu zapewne ścieli :) A rodzinę sprzedali.
ddd
6 lat temu
Jedynym powodem wyrzucenia było by bycie bohaterem tego filmu. A nie zaprezentowanie światu do czego prowadzi obecna polityka otwartych drzwi dla IS
wolny kraj?
6 lat temu
Wyleciał za pokazanie dokumentu????
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić