Wróć na
A.M.
|
aktualizacja

Zaatakowano bazę USA w Iraku. Spadło na nią 10 rakiet. Ranny Polak

64
Podziel się

Baza wojskowa, w której mieszczą się siły amerykańskie, została zaatakowana dziesięcioma pociskami rakietowymi. To już kolejny zamach w regionie w ciągu kilku ostatnich miesięcy. W ataku zginęło trzech żołnierzy. Ranny został Polak.

Zaatakowano bazę USA w Iraku. Spadło na nią 10 rakiet. Ranny Polak
(Getty Images)
bCYZeHhN

Rakiety Katiusza uderzyły w At-Tadżi, położonego około 25 kilometrów na północ od Bagdadu. Zaatakowana baza mieści wspólne siły, w tym żołnierzy irackich i amerykańskich, a także inne siły z międzynarodowej koalicji pod dowództwem Stanów Zjednoczonych, informuje rosyjska rządowa telewizja RT.

W ataku zginęli dwaj żołnierze amerykańscy i jeden brytyjski. Co najmniej 10 żołnierzy zostało rannych. Wśród nich jest jeden Polak - potwierdził polski resort obrony.

Nagranie krążące w mediach społecznościowych pokazuje moment wystrzelenia rakiet. Na bazy wojskowe spadło w sumie 10 pocisków.

bCYZeHhP

To już kolejny atak na amerykańskie i koalicyjne placówki w Iraku w ciągu ostatnich kilku miesięcy. W styczniu kilka rakiet uderzyło w tym rebionie, raniąc członka sił bezpieczeństwa Iraku. Na początku miesiąca informowano także o zaatakowaniu tak zwanej "Zielonej Strefy" Bagdadu, co wywołało alarmy w ambasadzie Stanów Zjednoczonych.

Dotychczasowe ataki były przez Bagdad oficjalnie potępiane. Jednak iracki parlament przyjął w styczniu niewiążącą rezolucję, w której wezwał wszystkie obce wojska do opuszczenia kraju, po tym jak USA dokonała zabójstwa irańskiego generała Sulejmaniego. Rezolucja ta została zignorowana.

Żadna grupa nie przyznała się dotąd do przeprowadzenia ataku. Na razie nie podano także informacji o ofiarach ani stratach poniesionych w wyniku ataku.

bCYZeHhV

Zobacz także: Potężne uderzenie w amerykańskie bazy. Zobacz nagranie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCYZeHiq
KOMENTARZE
(64)
mamima
7 miesięcy temu
walą na pałę z 10 kilometrów aż w końcu w coś trafią co zaboli.
AntyTeza
7 miesięcy temu
Amerykanskie pociski wracaja do wlascicieli. Niedlugo zaatakuja brytyjska baze, tam gdzie stacjonuja Polacy, ale oczywiscie w cudowny sposob omina polskie wojsko.
Fan onuc
7 miesięcy temu
To nie zamach,TO WALKA O WYZWOLENIE SPOD OKUPACJI!
bCYZeHir
PODOBIEŃSTWO?
7 miesięcy temu
ZAMACH???TAK SAMO OKUPACYJNE NIEMCY gadały na POLAKÓW,ŻE POLSCY BANDYCI WYKONALI ZAMACH NA HITLEROWSKIEGO OKUPANTA
Jan
7 miesięcy temu
A skąd mają katiusze ?
Najnowsze komentarze (64)
Xxx
7 miesięcy temu
Brawo Iran, Irak... Tak trzymać! Dość zniewolenia...
Gość
7 miesięcy temu
Jacy Iraccy "żołnierze"? To są po prostu zdrajcy narodu irackiego wyniesieni na bagnetach Jankesów do władzy po to by mogli bezkarnie grabić.
WARS.
7 miesięcy temu
To uprawniona obrona i konieczny atak na wojska usaizrael nato, atak niewatpliwie zasadny bo wyzwoleńczy spod okupacji usaizrael nato. Będą zabijać każdego żołnierza najemnika okupanta, który nadal będzie przebywał na ziemi Iraku i wspóluczestniczył w rabowaniu tego kraju będącego ojczyzną narodu irackiego. Ci co wysłali żolnierzy polskich do Iraku powinni być sądzeni i skazani za współsprawstwo w okupowaniu narodu irackiego.
Bueee
7 miesięcy temu
Amerykanie zaatakowani w Ameryce to rozumiem, w Iraku są po prostu intruzami, a rządzą się jak u siebie
joxin
7 miesięcy temu
Jankiesów wyrzucić za ocean a bedzie POKÓJ.
cynik
7 miesięcy temu
Zamachowcami są mieszkańcy Iraku zaś prawymi obywatelami są żołnierze wojsk międzynarodowych - a to się porobiło. Kiedy bronisz swego to jesteś terrorystą i bandytą a gdy plądrujesz czyjś dom to jesteś porządnym gościem. Co tam polscy żołnierze robią ? Przecież Polska Irakowi ropy nie kradnie. Tym zajmują się koncerny amerykańskie
Filip
7 miesięcy temu
Rządzący tym światem są chorzy umysłowo. Szatan odebrał im zmysły.
GAjda
7 miesięcy temu
Rodacy do domu wracać i do pracy a nie bujać się po innych krajach bo to nam sławy nie przynosi a tylko niszczy nasz dorobek w tych krajach i dobre o nas zdanie. Trochę oleju trzeba mieć w głowie a nie bezmyślnie słuchać politykierów i rzucać się na kasę. Do domu panowie gdzie rodzice i dzieci wasze.
bCYZeHij
Yonnek
7 miesięcy temu
Wstyd straszny dla Polski, że my też tam naszych żołnierzy mamy. Dno honorowe!...
BKP
7 miesięcy temu
Trump to mądry człowiek! Zostawił Syrię to i zostawi Irak oraz Afganistan. Wtedy dopiero barbarzyńcy zaczną się mordować non stop! A następnie Iran,Rosja lub Chiny wprowadzą im system ,,dobrobytu!!!
Obiektywny
7 miesięcy temu
I brawo,bić dziadów
fogart
7 miesięcy temu
Dość okupacji Iraku i innych krajów przez naszych sprzedajnych żołnierzyków!!! Rozumiem teraz dlaczego tzw "wyklęci" są hołubieni przez obecnie "nieomylnych". Rozumiem także, że oburzenie 1 września 1939 roku było pomyłką ponieważ armia niemiecka to byli WYZOLICIELE. Dobrze rozumuję...?
polak
7 miesięcy temu
A prosili grzecznie żeby opuścili ich kraj. I co my tam robimy?
alex
7 miesięcy temu
a po co Polacy okupuja inne kraje? sami sobie winni.A jankesom powinni zgotowac tymi bombkami takie mielone mieso
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić