Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla27.02.19 (16:38)

Zakład pogrzebowy pozwie pastora za "wskrzeszenie zmarłego"

Trzy firmy pogrzebowe z RPA zapowiadają pozew przeciwko samozwańczemu prorokowi. Tymczasem filmik pokazujący rzekomy cud jest coraz popularniejszy w sieci, podobnie jak hashtag #ResurrectionChallenge.
Alph Lukau / Facebook.com

Chcą "ocalić resztki reputacji". Trzy zakłady pogrzebowe z RPA zapowiadają pozew zbiorowy przeciwko pastorowi Alph Lukau - informuje BBC. Oskarżają samozwańczego proroka o oszustwo i manipulację - ich produkty zostały wykorzystane do transmitowanego na żywo "spektaklu", z którego śmieje się teraz cały świat.

Pastor twierdzi, że wskrzesił zmarłego tuż przed jego pogrzebem. Na dowód pokazano nagranie z ceremonii, na którą przybyło wielu wyznawców Alpha Lukau. Pastor zachęcił wiernych do wznoszenia okrzyków na część Jezusa, po czym krzyknął "Powstań!" do rzekomo zmarłego od trzech dni mężczyzny, który gwałtownie usiadł w trumnie. Nagranie hula po internecie, ale mało kto wierzy w prawdziwość "wskrzeszenia".

REKLAMA

Nie ma czegoś takiego, jak cuda. Ta farsa została wymyślona po to, żeby wyłudzać pieniądze od zdesperowanych ludzi - powiedział twardo komisarz ds. promocji i ochrony społeczności kulturalnych, religijnych i językowych w telewizji publicznej.

#WyzwanieWskrzeszenie. Internautom bardzo spodobały się wyczyny pastora. Wielu postanowiło pójść w jego ślady i opublikowało z hashtagiem #ResurrectionChallenge nagrania "cudownie wskrzeszonych" znajomych. W wyzwaniu biorą udział m.in. uczniowie podstawówki, sarna, a nawet kura przeznaczona na obiad.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Pieniek zamiast koła. Kierowca nagrał nieprawdopodobną scenę

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij