o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Pakistan. Pedofile będą publicznie wieszani?

156
Podziel się

Parlament Pakistanu przyjął w piątek 7 lutego nową rezolucję. To reakcja na rosnącą liczbę przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci. Pomysł został poparty przez większość polityków zasiadających w parlamencie Pakistanu.

Pakistan. Pedofile będą publicznie wieszani?
(iStock.com, Yana Tichonowa)
bDnOOnSd

Kara śmierci jest dozwolona w Pakistanie. Jednak jak podaje "Daily Mail", wszystkie wyroki są wykonywane w więzieniach. Ta sytuacja może ulec zmianie.

W ostatnich latach w Pakistanie doszło do nagłośnienia problemu wykorzystywania dzieci. Napaści na tle seksualnym coraz częściej wywołują poruszenie w społeczeństwie, które regularnie demonstruje i domaga się wprowadzenia zmian w prawie.

Na opinię publiczną miał wpływ skandal z 2015 roku. Władze miasta Kasur we wschodnim Pakistanie odkryły istnienie siatki pedofilskiej. Jej członkowie dopuścili się przestępstw na 280 dzieciach, nagrywali ofiary, a później szantażowali rodziców, że upublicznią materiały wideo.

bDnOOnSf
Zobacz także: Zobacz też: Miasto uprowadzonych dzieci

Kto zaproponował publiczne egzekucje pedofilów?

Shireen Mazari, pakistański minister praw człowieka, zaprzeczył, aby inicjatywa wyszła od rządu. Jej autorami mieli być członkowie różnych partii politycznych. Jak podkreślił Mazari, sam pozostaje przeciwny takiemu rozwiązaniu.

Rezolucja w sprawie publicznych obwieszczeń dotyczyła różnych partii i nie była decyzją sponsorowaną przez rząd, ale indywidualnym aktem. Wielu z nas jest temu przeciwnych – nasz MOHR (ministerstwo praw człowieka – przyp.red.) jest temu przeciwny – napisał Shireen Mazari na Twitterze.

Do grona zwolenników należy Ali Muhammad Khan, minister spraw parlamentarnych Pakistanu. Polityk argumentuje, że zabójcy i gwałciciele dzieci powinni być publicznie wieszani, ponieważ takie działanie byłoby zgodne z zasadami Koranu. Jednak Omar Waraich, przedstawiciel Amnesty International ds. Azji Południowej, uważa, że nie zmniejszy ono przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci.

bDnOOnSl

Pakistan powinien dążyć do zniesienia tego okrutnego reliktu przeszłości, nie rozszerzając jego zastosowania. Ustawodawcy w Pakistanie muszą przyjrzeć się faktom – nigdzie na świecie nie ma dowodów, że kara śmierci odstrasza przestępstwa bardziej niż więzienie, a przerażający spektakl publicznych egzekucji nie zadziała inaczej – wyjaśnił Waraich w rozmowie z "Daily Mail".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDnOOnSG
KOMENTARZE
(156)
Gregor
10 miesięcy temu
Bardzo dobrze powinni zrobić tak w każdym kraju a nie bawić się z psycholami i potem ich utrzymywać z naszych podatków...
Ola
10 miesięcy temu
Pozostaje pogratulować prawa, bo pedofil to psychopata i nie ma szans, aby taki chory umysł naprawic
Amelka
10 miesięcy temu
A ja uważam, ze jest to szansa na zmniejszenie procederu. Publiczne powieszenie bardziej wpłynie na społeczeństwo niżeli wieloletnie utrzymywanie takiego więźnia i czekanie na samosąd.
bDnOOnSH
Meggi
10 miesięcy temu
To jest dobry pomysł ja bym jeszcze do tego grona dorzucila gwalcicieli
Edi Ed
10 miesięcy temu
Wieszanie poprzez założenie pętli na narzędzie zbrodni.
Najnowsze komentarze (156)
Goryl
9 miesięcy temu
W Polsce idą na księdza i są bezkarni
Ola
9 miesięcy temu
Jestem jak najbardziej za taką karą nie tylko tam lecz na całym świecie
Chaber
9 miesięcy temu
A co z niedoszlymi mamuskami ?
Pierre
9 miesięcy temu
Pedofilia w tych krajach istnieje od wiekow . Starszy pan a dzieckiem , moze synem ? Films takie kraza wsrod ludzi tek kultury. Pakistan to nie kultura chrzesijanska . A torturowanie chrzesijan ,nikt nie zwraca nawet uwagi. To jest czlowiek i o tym trzeba glosno mowic . Ale nikt nie reaguje nawet po obejrzeniu filmu ,czy filmow. W europie postepowanie w ten sposob z czlowiekiem nie uszło by relacji ludzi. Tam tortury jakich trudno sobie wyobrazić są nagrywane, rozsyłane i wszyscy milczą .
Normalny
10 miesięcy temu
No to za kler też się wezmą, a nie przelot do innej parafii.
DekaY
10 miesięcy temu
Pedofil to nie człowiek i nie nalezy z nim postepowac jak z człowiekiem.
Robocop
10 miesięcy temu
Świetny pomysł. Wieszać pedofilów, morderców, gwalcicieli i polityków. Świat będzie lepszy, dużo lepszy
Klaudiaaaaa
10 miesięcy temu
Również jestem ZA. Gwalciciele, pedofile, mordercy i tzw. kaci, powinni ponosić karę śmierci. 15 lat za zbrodnie czy nawet 25 nie przywróci już bliskiej osoby, nie ukoi cierpienia. W każdym Państwie powinna wrócić kara śmierci za tego typu przestępstwa, bo ja np. nie życzę sobie żebym takich zwyrodnialcow utrzymywała z moich podatków!
bDnOOnSz
Majka
10 miesięcy temu
Powinni w Polsce też wprowadzić taką karę dla pedofilii jak i dla dzieciobójców.
Sapiens
10 miesięcy temu
Należy eliminować zwyrodnialców, a nie utrzymywać z podatków płaconych m.in. przez rodziny ofiar. Jeśli wina za pedofilę, gwałt czy morderstwo jest pewna w 100%, musi być odpowiednia kara. Najlepszą karą jest tu kara śmierci.
ATNL
10 miesięcy temu
Nie jestem zwolennikiem obecnego prawa i obiema rękami podpisuję się pod tym,by w Polsce skończyć wreszcie z pobłażaniem dla morderców,pedofilów czy innych zwyrodnialców,czyli jestem za przywróceniem kary śmierci.Nowelizacje prawa karnego spowodowały to,że wszelkiej maści bandyci nie boją się konsekwencji,które im grożą za ich ohydne zbrodnie.Dawniej kara śmierci była czynnikiem odstraszającym,po liberalizacji prawa zbir dostaje 15-25 lat,po odsiedzeniu 2/3 kary wychodzi na wolność(rzekomo się zresocjalizował i wychodzi za dobre sprawowanie).To czysta kpina i naigrywanie się z ofiar i ich rodzin.Kara śmierci powinna wrócić.
Hello
10 miesięcy temu
Kara śmierci nie jest rozwiązaniem. Niech zaczną im obcinać ręce by nie mogli ich nigdy dotknąć a przy okazji pozostawili by ich kaleką do końca życia tak jak dzieci oni skrzwydzili dzieci tymi czynami. Zabijając nie jesteście wcale lepsi od nich.
Kuba CH.
10 miesięcy temu
Aha ale jeśli będą wieszać pedofili to co będzie z mordercami i wogole?
Em1990
10 miesięcy temu
Jestem za tym
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić