Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Zbudują miniaturową replikę Tu-154M

90
Podziel się

Aby ostatecznie wyjaśnić kwestię uderzenia tupolewa w brzozę, komisja smoleńska zbuduje replikę samolotu i sprawdzi jego zachowanie w tunelu aerodynamicznym.

Zbudują miniaturową replikę Tu-154M
(Forum/Reuters)
bETFcQUR

*Zdaniem szefa komisji Wacława Berczyńskiego tupolew przeleciał ponad drzewem. * Wyjaśnił, że na to wskazuje większość danych. Z informacji zebranych przez komisję wynika również, że skrzydło nie złamało się na brzozie - informuje gazeta.pl, powołując się na wywiad udzielony przez Berczyńskiego tygodnikowi „wSieci”.

Sprawdzimy, jak Tu-154M zachowuje się w różnych sytuacjach w locie, przy lądowaniu, ze zmiennym położeniem klap, również przy utracie końcówki skrzydła. Pozwoli to ostatecznie odpowiedzieć na pytanie, czy przy braku fragmentu skrzydła możliwe było wykonanie półbeczki - powiedział Berczyński w rozmowie z „wSieci”.

Model samolotu będzie pomniejszony. Oprócz niego komisja chce zbudować identyczny model samego skrzydła Tu-154M. W tym celu zakupi bliźniacze skrzydło, aby bezbłędnie je odwzorować.

bETFcQUT

*Budżet komisji na te wszystkie działania wynosi 4 mln zł. *W pracach mają pomóc jednostki MON, które zadeklarowały, że są gotowe włączyć się do wszelkich badań.

bETFcQVu
KOMENTARZE
(90)
smutny
6 lat temu
ciekawe kto delikatnie powiedziec gupoli wybral i najlepsze ze nadal maja takie duze poparcie a wszyscy na nich nazekaja zaduzo jeszcze jest tych mocherow bo oni zanimi i za pier-dolo-nym rtdzykiem to by do ognia szli po kolanach i na wybory chodzby co sie dzialo to taki pujdzie a nie pis-owiec jak mu sie przypomni albo mu sie nudzi to zajdzie i potem mamy taka wladze
anty PO
6 lat temu
na marnowanie miliardów zł przez rudego masona i jego chazarów jakoś nikt w mediach nie biadolił bo mieli z tego kase. ;(
Kmicic
6 lat temu
Skoro psy z PO sprzedali się moskwie wyjaśnienie PRAWDY musi kosztować .....PO to twoja wina
bETFcQVv
gruzpol
6 lat temu
co zrobic jak sie ma wariatow u wladzy
:{
6 lat temu
Lepiej niech przekażą te pieniądze na darmowe podręczniki lub obiady w szkołach.
Gosc
6 lat temu
Chcieliscie PIS - to macie!!!!!
Alicja B
6 lat temu
cała moja rodzina głosowała na PIS i po co??...Wyrzucają nasze pieniądze na zbędne dowody...ja wierzę w wybuch w samolocie po co więc na nowo wszystko rozdrapywać ..Wiecie ilu emerytów rencistów czeka na to by w końcu żyć normalnie ..??tzn nie ponad stan ale by nas było stać na leki (które ograniczam )i wyżywienie .Mam za duży dochód (536 ) zł na osobę powinien być a ja mam 800 zł na osobę żeby iść po zasiłek,więc niech ktoś to ruszy i zacznie myśleć jak mamy żyć tutaj na dole ..Wiem ktoś powie na cmentarzu miejsce emeryta i rencisty..!!!Ratujcie nas chorych i ubogich ,bo ja pomimo swojej choroby pracowałam ile mogłam by dorobić ,teraz nie mogę za bardzo choroba się rozwinęła i kto mi da,pomoże jak do 75 brakuje mi 10 lat???...o tym musi PIS pomyśleć .Wszystkim emerytom po 60 roku zycia leki za darmo !!!!! Tak uważa my my Polacy !!!..
rekin
6 lat temu
czyżby antoniemu zabrakło parówek były o niebo tańsze
typ
6 lat temu
Ile Mucha wydała na koncert madonny ile złodzieje nakradli przez 8 lat 4 miliony to pikuś
foxx
6 lat temu
Niech zbudują replikę w skali 1:1, wsiądą do niej, zaprogramują autopilota wg. zapisu czarnych skrzynek z Tu-154M nr 101, postawia brzozę (nie musi być żelazna ani betonowa) przed lotniskiem w Smoleńsku.... I w drogę!!!! Zobaczą czym się kończy latanie samolotem po lesie, we mgle, poniżej poziomu lotniska. I sprawa będzie wyjaśniona... Bez zbędnych wybuchów!
Krystyna
6 lat temu
nie mamy praw POKLIKAĆ ???? na (+) lub (-) Coś mi to przypomina ....
???
6 lat temu
kto ich wybral??????????
tiger
6 lat temu
Ludzie tu nie chodzi o jakis samolot, tylko o pół lysego nic nie znaczacego krla , ktory chce sie wybic na smierci swego brata . Teraz jest tylko nic nie znaczacym poselkiem i to go gryzie. Aby sie pokazac jest gotow postawic te replike i stanac na niej a w srodku posadzic manekina swego brata tylko aby go ktos zaowazyl ( beznadziejny pisowiec)Kaczka ty sie juz skonczyles razem z calym szemranym pisem
bETFcQVn
KMNB małpa WP...
6 lat temu
Ach ten kloszardzi MONowy świr... Zapewniał, że dostał już nowe, lepsze tabletki... I co? Widzicie co! KamNub
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić