o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Zemdlał z wrażenia. Jego stary zegarek okazał się być warty fortunę

64
Podziel się

Weteran Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych zemdlał z wrażenia, gdy dowiedział się, że jego stary zegarek jest warty fortunę. Rzeczoznawca z targów Antiques Roadshow powiedział, że kupiony w latach 70. za niecałe 400 dolarów rolex ma wartość 700 tys. dolarów (2 mln 700 tys. złotych). To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Zemdlał z wrażenia. Jego stary zegarek okazał się być warty fortunę
(youtube.com, Antiques Roadshow PBS)
bDTCNOeZ

Mężczyzna przyniósł zegarek do programu kręconego na targach Antiques Roadshoww Bonanzaville w Północnej Dakocie. Zakupiony w latach 70. rolex nigdy nie był noszony i wciąż leży w oryginalnym pudełku.

Zegarek jest warty olbrzymie pieniądze

Rzeczoznawca po obejrzeniu zegarka i zapoznaniu się z załączonymi dokumentami miał dla właściciela wspaniałe wieści. Okazało się, że ten konkretny model, w tak dobrym stanie, może osiągnąć wartość nawet 700 tys. dolarów (2 mln 700 tys. złotych).

Zegarek jest podobny do tego, który nosił Paul Newman w filmie Winning. To czyni go szczególnie wyjątkowym i poszukiwanym przez kolekcjonerów na całym świecie.

bDTCNOfb

Zobacz też: Podwodna fortuna. Nurkowie zacierają ręce

Nie sądzę, aby istniał lepszy modela na świecie - powiedział rzeczoznawca zachwyconemu właścicielowi zegarka.

Gdy to usłyszał, właściciel zemdlał z wrażenia. Później nie był w stanie wyrazić swojego szoku, szczęścia i wdzięczności dla eksperta.

bDTCNOfh

Mężczyzna powiedział na wizji, że zdobył rolexa, gdy był członkiem Sił Powietrznych i stacjonował w Tajlandii w latach 70. U pilotów linii komercyjnych zauważył zegarki marki Rolex i „założył, że to szanowana marka”.

Zegarek Rolex Oyster Cosmograph Reference 6263 kupił w 1974 za kwotę 345 dolarów. Wtedy było to miesięczne wynagrodzenie żołnierza, ale wciąż nie tyle, ile jest wart ten konkretny model.

Właściciel zegarka tak bardzo go polubił, że postanowił nigdy go nie nosić, aby się nie zniszczył. Przez ostatnie 45 lat wyjmował go z pudełka tylko kilkakrotnie, aby popodziwiać. Przez cały czas nawet nie zdjął folii ochronnych, miał także oryginalną gwarancję i certyfikaty.

bDTCNOfi

Wartość zegarka to 500 – 700 tys. dolarów. Nie wiadomo, czy weteran zdecydował się go sprzedać, czy zatrzymać.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

bDTCNOfC
KOMENTARZE
(64)
Kraj-Obyczaj
rok temu
U nas najpierw "rzeczoznawca" by powiedział, że jest wart 50zł, ale odkupi go za 100, no to facet by sprzedał, a za chwilę bo podał prawdziwą wartość. Wtedy były właściciel by zemdlał, a któryś pomocnych gości targów wyczyściłby mu portfel z tym 100zł.
Igor
rok temu
Ciekawe, czy Nowak to czytał?
d zeu s
rok temu
tak reakcja sztuczna jak cala aamerykanska TV i ten program.. ustawka straszna..
bDTCNOfD
ah..
rok temu
ciekawe co na to znafca zegarków chirurg karczewski?
Kart
rok temu
Jakos duzo weteranow przynosi w tych programach typu "Lombard" rzeczy z wypraw do innych krajow.. jak slysze ze czyjs dziadek z Nevady przywiozl pamiatke z wojny w Europie to co znaczy? Że wujek Sam zezwalał na zabieranie bonusów z pola walki
Najnowsze komentarze (64)
pisiorowytfór
rok temu
w polszy nic by nie był wart bo pisowska inflacja przeżarłaby go na wylot !!!
san
rok temu
jak ten nowak się zmienił
koras
rok temu
To ile on jest "WARTY" hahahahah nie no zmieniam poczte naprawde bo tu juz ludzie click beaitowe zeczy sie a pan redaktor moze szukac nowej pracy ^^ bo tyle jestes warty hahahah
włącz
rok temu
halo.radio
zegarmiszcz
rok temu
Ludzie kupują drogie zegarki, a one kopertę mają inną, ale bebechy te same co zegarki za 25 zł. Mam zepsuty zegarek i 2x na dobę wskazuje czas b.dokładnie.
Napalm
rok temu
1974 rok, Tajlandia, czyli bombardowanie Wietnamu i Kambodży.
afrykaner
rok temu
w kaczym dole by go zabrali i dali sobie.
jest
rok temu
...Gdy to usłyszał, właściciel zemdlał z wrażenia... W którym to momencie zemdlał,bo nie mogę się dopatrzyć....Ktoś redaguje te wypociny przed publikacją?
bDTCNOfv
mysza
rok temu
Zegarek jest WARTY czy WART?
``````````
rok temu
"Właściciel zegarka tak bardzo go polubił, że postanowił nigdy go nie nosić, aby się nie zniszczył." Ciekawe czy to prawda, czy dobrze wiedział że zegarki marki Rolex, do tanich nie należą, a za (nieco stary) egzemplarz w idealnym stanie, sporo zarobi ?
njdnjk
rok temu
na pewno zatrzymał ;). W końcu lepiej jest mieć 2 miliony złotych na reku niż pozyć sobie za te pieniądze ;) - nie tylko kasa się liczy w zyciu.
Jeshua
rok temu
Weteran sil powietrznych? i zemdlal z wrazenia?i tacy maja bronic polski?dziekuje ci kaczynski
bhjf
rok temu
BRAUŁA pisać nie umie...."Nie sądzę, aby istniał lepszy modela na świecie ...."
htw
rok temu
A ja mam oryginalnie zafoliowany jeszcze przez Krzyżaków ich miecz......
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić