Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Ziobro chce unieważnić decyzję sądu ws. Polańskiego

51
Podziel się

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny podjął decyzję o skierowaniu do Sądu Najwyższego kasacji w sprawie reżysera.

Ziobro chce unieważnić decyzję sądu ws. Polańskiego
(AKPA)
bEULKhZx

To niepokojące wieści dla Polańskiego. W porannym wywiadzie dla Polskiego Radia minister zaznaczył, że wszyscy są równi wobec prawa i nie można stosować, jak to określił, "podwójnej taryfy".

W tej sprawie sąd krakowski zdecydował o niewydawaniu pana Polańskiego Stanom Zjednoczonym w sytuacji, kiedy jest oskarżony i ścigany o okrutne przestępstwo wobec dziecka, gwałt na dziecku - powiedział w "Sygnałach Dnia" dla radiowej Jedynki.

Wydawało się, że październikowa decyzja sądu będzie ostateczna. Zbigniew Ziobro chce jednak skasować postanowienie o niedopuszczalności ekstradycji Romana Polańskiego do USA. Reżyser jest ścigany przez amerykański wymiar sprawiedliwości od prawie 40 lat. Ciążą na nim zarzuty zgwałcenia 13-letniej dziewczyny. Przed ogłoszeniem wyroku w 1978 r., uciekł do Paryża i od tamtej pory nie może wkroczyć na terytorium Stanów Zjednoczonych. Inaczej zostanie aresztowany.

bEULKhZz

Adwokat Polańskiego jest spokojny. Jak podkreśla Jan Olszeski w rozmowie z TVP Info, "jest absolutnie przekonany o słuszności decyzji sądu krakowskiego i o sile argumentów, które zostały przez sąd użyte w uzasadnieniu wyroku”.

Autor: Mateusz Patyk

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

bEULKiaa
KOMENTARZE
(51)
Victor
5 lata temu
Nikt nie może stać ponad prawem tylko jemu tam grozi 30 lat a u nas sukienkowi są jedynie przenoszeni na inną parafię.
nerwus
6 lat temu
w zydowskiej religi wszysktko wolno na niezydach bo to bydło wg nich, w islamie podobnie
quba
6 lat temu
I tak Ziobro robi amerykanom laskę. Dlaczego Szwajcarzy, Francuzi nie wydali jankesom swojego obywatela, a nasz rząd - tak. Teraz każdy kmiot zza oceanu może pozwać i żądać wydania obywateli Polski, aby byli sądzeni przed ich trybunałem. Ciekawe, że w drugą stronę to nie działa.
bEULKiab
TYLKO
6 lat temu
ZAPISZ SIĘ SZYBKO DO PISIORÓW A BEDZIE OK KLECHY POKLEPIĄ
dorcia
6 lat temu
Jak patrzę na tego pana to wypisz wymaluj Geniusz Karpat ,jak by znał historię swojego narodu to wiedział by że amerykanie po wojnie nie wydali mordercy 50 tysięcy Warszawiaków był to Rajnechart i zmarł sobie spokojnie .A Pani której zdarzenie to dotyczy sama wypowiadała się że nie chce do tego wracać .Zgodnie z prawem Polskim jest przedawnienie ,trzeba było chodzić na wykłady ,a nie czkać jak tatuś wszystko załatwi.
Greg1982
6 lat temu
Co wam to da wuje ze pojdzie siedziec taki nr to tylko polska moze zrobic wydac artyste gdzie reszte zycia spedzi w wiezieniu przeciez nawet ta kbieta prosila by dac mu spokuj sama w bład go wprowadzila twierdzac ze byla dorosla a lacky luck chce na sile zablysnac
Greg1982
6 lat temu
kogo by Ziobro nie sprzedal co by nie zrobil i tak usa ma nas w dup.e
zimny
6 lat temu
I ruszyły sqrwysyny z wyborczą do ataku,bezprawiem było przechowywanie tego bądź co bądź sławnego ,ale przestępcy.Ani Francja ,ani Szwajcaria,Szwecja,Hiszpania itd nie dały mu azylu,tamtejsze sądy też zasądziły ekstradycję.
Eta
6 lat temu
Jeśli wszyscy sa równi wobec prawa to co z winnymi śmierci Barbary Blidy, co z ułaskawieniem skazanego Kamińskiego, a Polański za swoją winę już odpokutował, zadość czynił tej kobiecie, a ona dawno mu wybaczyła. poza tym został oszukany przez amerykański wymiar sprawiedliwości, więc nie moze im zaufac, bo chcą się na nim odegrać za ucieczkę.
rr
6 lat temu
dlaczego nie wezmie sie za Kaminskiego ? z ta partia z taczamy sie coraz bardziej
cyklon b
6 lat temu
niech Polański założy kościół, albo wstąpi do pisu - wtedy będzie nietykalny :)
dość
6 lat temu
mam dość! teraz pokłócimy się z USA, bo Polański milion lat temu wsadził gdzie nie powinien.
gigi
6 lat temu
Polański to zbok , przeczytajcie co pisze o nim w swojej książce , jego rodak Gene Gutowski .
bEULKhZT
gigi
6 lat temu
Żydek Polański miał siłę argumentów w spodniach. Jak jest taki pewny , niech stanie przed amerykańskim sądem . Siła argumentów , o których mówi adwokat Polańskiego , może przekona amerykański sąd i żydziak zostanie uniewinniony
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić