Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Paweł Rzepa
|

Znany aktor szykuje protest na urodzinach Radia Maryja

35
Podziel się:

Manifestacja ma być wyrazem krytyki dla zaangażowania rządu w rozwój stacji o. Tadeusza Rydzyka.

Znany aktor szykuje protest na urodzinach Radia Maryja
(East News, TOMASZ URBANEK)

Manifestację w grudniu planuje stowarzyszenie Polska Laicka. Domaga się ona stanowczego rozdziału państwa od Kościoła. Stowarzyszeniem kieruje znany aktor Krzysztof Pieczyński. Od lat jest zwolennikiem państwa całkowicie świeckiego.

Polska Laicka zorganizuje protest podczas obchodów urodzin Radia Maryja. Działacze czekają na ich oficjalną datę. Działacze Polski Laickiej nie negują prawa Polaków do udziału w imprezie. Sprzeciwiają się jednak temu, by urodziny stacji należącej do o. Rydzyka były szczególnie traktowane przez członków rządu.

Nie chcemy państwa wyznaniowego. Nie chcemy też, by miliony płynące na przedsięwzięcia ojca Rydzyka wielu osobom kojarzyły się ze spłacaniem politycznego długu podczas wyborów - pisze Polska Laicka w oświadczeniu.

Członkowie PiS regularnie bywają na imprezach związanych z toruńskim radiem. Kiedy w 2015 r. organizowano obchody 24. rocznicy jego powstania, do Torunia przyjechali najważniejsi politycy. Był szef PiS Jarosław Kaczyński oraz ministrowie - Krzysztof Jurgiel, Antoni Macierewicz, Jan Szyszko, Zbigniew Ziobro i marszałek Senatu, Stanisław Karczewski - wylicza dziennik "Nowości".

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(35)
Zbyszek
6 lat temu
Pytam ile ofiar, ile morderstw ma na sumieniu kościół katolicki, obchodzenie z udziałem rządu rocznic funkcjonariuszy kościoła to jawne popieranie nikczemności tej organizacji.
korpikl
6 lat temu
...nieznany aktor...
marek
6 lat temu
pis szczepi wiarę swoim jeszcze nienarodzonym :-)
Gość 87
6 lat temu
Rydzyk kształci uczciwych dziennikarzy, którzy mają być odtrutką w mediach Liso czy Michniko POdobnym. Stąd ten aj waj.
ziomal
6 lat temu
Kościół katolicki to najbardziej zbrodnicza organizacja w dziejach świata.
ana
6 lat temu
To nie lata na takie hucpy. Grysik i spać.
i tak i nie.
6 lat temu
Ale o co mu chodzi ? Chce zbawić naród czy co ? A może wszystkie babcie i dziadki chcą mieć kościół , chodzić do kościoła lub się modlić i przez to są uszczęśliwione, a co Pieczyńskiemu do tego .Inna sprawa, że kler za dużo ingeruje w sprawy państwa , za bardzo się miesza w nieswoje sprawy, bo to my płacimy podatki na to państwo i powinniśmy mieć swoje prawa aby o tym decydować.
Wolny
6 lat temu
No cóż ten pan ma złe doświadczenia z kościołem otóż gdy był ministrantem w 1966 roku wychodząc zimą z kościoła poślizgną się tak niefortunnie iż upadł dupą na wystający korzeń to zaważyło na całym jego życiu od tego czasu polubił upadanie na dupę z kolegą z paroma kolegami i tak sobie całe życie upadał na dupę a gdy przyszła starość i nie może znaleźć korzenia obwinia kościół o swe nie udane życie erotyczne od i historia tego ministranta .
pyra
6 lat temu
SUPER ! życzymy sukcesów.To nie oznacza WALKI z ludźmi wierzącymi,KATOLIKAMI,tylko z uznaniem FAKTU, że Polska to kraj obywateli różnych światopoglądów,wyznań i aby to było UCZCIWE to musi być świeckie,oby wszyscy czuli się szanowani,bezpieczni,przyzwoici,a nie równi i równiejsi zgodnie z aktualnie obowiązującymi porządkami(prawdami).
rikk
6 lat temu
Przyłączam sie do protestu
W
6 lat temu
Taki widać tolerancyjny, że tylko "jego racja jest racja".
MIŚ
6 lat temu
Tak jak pisałem chrześcijanie jak zwykle są wszech wiedzący i najbardziej skorzy do walki i nienawiści . A wystarczyło by tylko trochę mieć pojęcie o historii świata żeby zobaczyć jak ta ta wiara jest pusta i bez fundamentów , bo jedyne fundamenty tej wiary sięgają wierzeń egipskich i kultów pogańskich więc jest to religia plagiatu. Trzeba jednak oddać kościołowi cześć za manipulacje ludźmi bo to opanowali do perfekcji
poiuy
6 lat temu
W Boga wierzę ale do kościoła już nie chodzę . Kościół stał się korporacją zaangażowaną w biznes i politykę . Ale zaraz, zaraz ...... czy tak nie było od zawsze ?
andrzej przyb...
6 lat temu
panie Krzysztofie,w pełni się zgadzam,że powinien nastąpić rozdział państwa i kościoła i poparł bym pańską inicjatywę pod pewnymi warunkami,jeżeli masowe środki przekazu będą w polskich rękach,będą wydawana koncesje na dostęp do pasma ogólnokrajowego dla wszystkich zainteresowanych,zakładanie lokalnych stacji radiowych lub telewizyjnych będzie możliwe jak prowadzenie działalności gospodarczej,wówczas rola kościoła sama się zdewaluuje a do puki Radio Maryja i ambona w kościele będą jedynymi możliwymi miejscami w których nie obraża się narodu,tradycji,kultury i chroni się narodowych wartości tak długo nie będę popierał pana stowarzyszenia i będę je uważał wręcz za antypolskie i wrogie wobec narodu polskiego i demokratycznie wybranej władzy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić