Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Piotr Kalsztyn
|
aktualizacja

Żółw zwiał z ogrodu. Przez pół roku nie zdążył daleko uciec

19
Podziel się

Powiedzenie "powolny jak żółw” oddaje ten przypadek idealnie.

Żółw zwiał z ogrodu. Przez pół roku nie zdążył daleko uciec
(Twitter, Chenney school)
bEJMPYWd

9-letnią żółwicę o imieniu Tallulah ostatni raz widziano w lipcu. Relaksowała się w ogrodzie przed jednym z domów w Oksfordzie. Niestety, w niejasnych okolicznościach zwierzę zniknęło. Znaleziono je po 6 miesiącach zaledwie 322 metry dalej.

Żółwica wydostała się przez dziurę, którą wykopał lis. Na "wolności” wytrzymała dwukrotne opady śniegu. Przeżyła również przejście przez ruchliwą ulicę. Właścicielka była zdziwiona, że jej pupil nie został rozjechany – czytamy w portalu BBC.

Danielle Morris bardzo przeżywała utratę żółwicy. Straciła nadzieję na odnalezienie zwierzaka. Rozwieszane plakaty i zamieszczane w mediach ogłoszenia nie dawały rezultatu. Kobieta była pewna, że jej podopieczną ktoś zabrał.

bEJMPYWf
Zobacz także: Zobacz także: Polowanie na żółwie

Tallulhę znalazła grupa uczniów. Żółwica siedziała w głębokiej trawie. Szybko trafiła pod opiekę weterynarzy. Jest niedożywiona i ma problemy z jednym okiem. Poza tym długą rozłąkę przeżyła dość dobrze.

bEJMPYWl

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEJMPYWG
KOMENTARZE
(19)
Squater
4 lata temu
Nic dziwnego ! Gdyby szedl w lini prostej uszedlby dalej ..Niestety Zolwie najczesciej zachowuja sie jak I-roboty do sprzatania .Trafia przeszkode i zmieniaja kierunek
Jola
4 lata temu
Do PISu chciała i kicha
Jegur
4 lata temu
Szkoda mi tego żółwia.😓
bEJMPYWH
cw
4 lata temu
Mam leśną działkę. Dwa lata temu mój pies na spacerze wytropił żółwia!!. Okazało się że zwiał sąsiadom 3 miesiące wcześniej. Też był ok. kilometra od domu, ale chyba nie dlatego że wolno chodzi. Na szczęście te 3 miesiące to było lato i przetrwał bez problemu.
norma
4 lata temu
to żółw stepowy - potrafi wykopać ponad 2m norę w ziemi i przespać tam dobrych kilka miesięcy :)
PiS to Polska
4 lata temu
Tusk ją porwał dla okupu ale był tak nieudolny że mu uciekła.
DJ_Rydzyk
4 lata temu
Imię żólwia się nie odmienia.
łoj
4 lata temu
mojemu bratu żółw wlazł za nowo zrobioną obudowę wanny i tak się zaklinował, że trzeba było rozwalić tę obudowę by go wyciągnąć. Takiej radości z odnalezienia żółwia to nie było
ddddddd
4 lata temu
dlaczego błędnie zakładają, że żółw szedł ciągle w jednym kierunku i przeszedł 322 m w ciagu 6 miesiecy? Przecież mógł zmieniac kierunki, wrać itp
jeż
4 lata temu
następnym razem niech wsiądzie do pociągu.
Ela
4 lata temu
To do domu wróciła śmiertelnie zmęczona.Łapy pewno miała całe w bąblach,albo wręcz ze zdartą skórą.Zlazła się jak nikt!!
w
4 lata temu
mi też żółw uciekł, ale był szybki i już go nie złapałem
Damian
4 lata temu
Ja swojego żółwia znalazłem po 3 latach 500 metrów od swojego ogródka przeżył 3 zimy i doznał tylko lekkiego uszczerbku skorupy i na 100% to był mój żółw, żyje do tej pory mam go już jakieś 21 lat
bEJMPYWz
rzuf
4 lata temu
Tooooo byyyyyył moooooomeeeeeeeeeeeent.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić